WIECKSE EN DE ZON 3X NIEUW BI] VRUMONA In maart werd gestart met het plaatsen van 3.632 zonnepane len op het dak van de brouwerij in Den Bosch. Met de energie opbrengst wordt vanat april het volledige brouwproces van Wieckse atgedekt. Met de nieuwe producten Holy Soda, Royal Club Goood Energy en Mountain Dew wilde Vrumona inspelen op trends in de trisdranken- markt en het volume blijven uitbreiden. VA T» a "Lt -VI Onze collega's die op duurzaamheid werkten, vroegen op een bepaald moment: "Kunnen we niet wat met zonnepanelen? En als we dat doen, wat zou dan de opbrengst zijn en wat kunnen we daarmee doen?" Toen bleken we een merk in huis te hebben, Wieckse, dat ongeveer een energiever bruik had dat overeenkwam met de opbrengst van deze zonnepanelen. Wieckse leeft van het zonnetje, mensen worden er allemaal vrolijk van, dus het idee was om die twee te koppelen. Toen ik het plan hoorde, zei ik meteen: doen! Duur zaam werken staat in onze ambitie, het is één van de vijf pilaren waarop ons hele beleid is gebouwd. Zelf heb ik geen zonnepanelen op mijn dak thuis en ik rijd ook niet elektrisch. Bedrijfsmatig ben ik meer met duurzaamheid bezig dan persoonlijk. Natuurlijk zijn er altijd consumenten of media die onze zonnepanelen beschouwen als een simpele publiciteitsstunt. Je hebt altijd stakeholders die zeggen: "Ja, maar dat meent hij niet." Moet ik mij daar iets van aantrekken? Ik dacht het niet. Gewoon doen dus! De frisdrankenmarkt is een heel innoverende markt, je ziet er veel nieuwe producten. Dat moet ook, want doe je niks, dan verlies je je po sitie. Om die reden is fris qua innovatiekracht veel verder dan bier en is het zo'n leuke leerschool om een paar jaar in Bunnik te werken. Sommige nieuwe producten zijn blijvertjes, maar de meeste verdwijnen na twee, drie jaar weer. Vitaminwater van Sourcy was één van die blijvertjes. Daar waren we precies op tijd mee. Van de drie introducties liep ik persoonlijk het meeste warm voor Goood Energy. Toen ik de plannen voor ffoly Soda gepresenteerd kreeg, was ik bang - dat mogen jullie best weten - dat de doelgroep niet goed zou begrijpen wat soda was. Dit omdat soda niet zo'n gangbaar begrip is in frisdrankenland. ffet heeft een beetje het imago van het drankje dat je opa dronk met een jenevertje erdoorheen. Maar gelukkig bleek ik me te hebben vergist, want het gaat heel goed met ffoly Soda! Ik denk dat dit mede te danken is aan de fantastische commercial die de boodschap simpel en duidelijk heeft overgebracht. Dat was knap gedaan. Van de overige introducties gaat de een inmiddels wat beter dan de ander. Mountain Dew doet het al helemaal goed. ffet concept van Goood Energy is veel lastiger om aan de consument duidelijk te maken, maar zit wel gewoon goed op het ingeschatte volume. Dus ik ben tevreden. PRODUCTIE VAN SOL NAAR ZOETERWOUDE Het zonnige, popu laire Mexicaanse bier werd in 2013 een global brand. Omdat de brouwe rij in Mexico deze extra productie niet aankon, werd Zoeterwoude gekozen als tweede brouwlocatie. Dat betekende onder meer een nieuw brouwproces, nieuwe installaties en nieuwe verpakkingen. heineken NL magazine 5

Heineken NL Magazine | 2013 | | pagina 5