AMSTEL RADLER EERSTE HEINEKEN STAR BOTTLE Radler (2% alcohol) is de nieuwe innovatie van Amstel. Het verfrissende bier bestaat voor H0% uit bier en voor 60% uit sprankelend citroenwater. Na een proces van twee jaar maakt de bruine fles voor het retourkrat plaats voor de groene Star Bottle. Nu hebben alle Heineken flessen wereldwijd dezelfde uitstraling. We waren bijzonder vereerd dat voor de presentatie van de nieuwe Star Bottle Charlene de Carvalho- Heineken speciaal naar Zoeterwoude was gekomen. Mevrouw De Carvalho-Heineken kreeg als eerste de Star Bottle overhandigd. DU Wt/wX befrwfr,, ^frleA. TPM A 1 EDe introductie van Radler was heel belangrijk. Niet alleen voor Amstel, maar voor onze hele onderneming. Ik denk dat we met z'n allen wel weer eens toe waren aan een succesje. Nou, dat is het geworden! Wat ik zelf erg leuk heb gevonden, is het ambas sadeursprogramma waarbij we met alle collega's het product hebben neergezet en het hebben laten proeven aan familie, vrienden en bekenden. We wisten van tevoren dat sampling en tasting heel belangrijk zouden zijn: als je Radler eenmaal gedronken hebt, wil je het vanzelf kopen. Die ervaring heb ik zelf ook gehad, toen ik met een tray onder mijn arm op pad ging, zoals ik eigenlijk bij alle nieuwe producten doe. Persoonlijk vind ik Radler erg lekker. Ik drink het veel, zeker 's zomers. Nu proberen we om het product als een hele-jaar-rondpropositie neer te zetten. Ook al heb je wat minder behoefte aan een koel drankje als het wat frisser wordt. Maar goed, dat hindert niet. Het wordt vanzelf weer voorjaar. De resultaten zijn zeer boven verwachting. De 30 jaar die ik bij HEINEKEN Nederland werk, hebben we in mijn beleving nog nooit zo'n mooie introductie gehad. Qua volume, maar ook qua aanpak en consumen tenreacties... Echt uniek! ^,cnwrA.a. TPM BRONZE AWARD VOOR ZOETERWOUDE Reden voor feest: na de halfjaarlijkse Global Supply Chain audit bleek de brouwerij het eer ste niveau van excellence te hebben behaald. Vooral op het gebied van werkplekorganisatie is veel progressie geboekt. Tja, die omschakeling naar de Star Bottle waren we eigenlijk wel aan onze stand verplicht, vind ik. Ons mooie product zat nog steeds in die gemeen schappelijke bruine fles die de brouwers ooit in de jaren tachtig als opvol ger van het pijpje in de markt hadden gezet. De wens voor een groene fles was niet nieuw, er is in de afgelopen jaren vaak over gesproken. Maar nu hebben we gezegd: we gaan het gewoon doen. Iedereen was het ermee eens, dus ik heb alleen maar enthousiaste bazen en collega's gehad die riepen: "Hè hè, we doen weer iets spannends met dat mooie Heineken merk". Qua logistiek was het allemaal een redelijke uitdaging, om maar eens een understatement te gebruiken. Zo werd er een nieuwe bottellijn in gebruik genomen, waarvoor een deel van de Amstel-productie, inclusief collega's, tijdelijk naar Wijlre moest verhuizen. Maar dankzij geweldig teamwork is alles fantastisch gelopen en hebben we nu bereikt dat we all over the world in groene flessen zitten. Dat is goed voor de herkenbaarheid. Natuurlijk heeft het hele project, inclusief de reclamecampagne, aardig wat gekost. Of die kosten tegen de opbrengsten opwegen, weten we pas zeker na drie tot vijf jaar. De ervaring leert dat het ongeveer zo lang duurt voordat de consument denkt: "Wow, wat ziet dat er mooi uit, dat wil ik kopen!" In ieder geval ben ik persoonlijk erg blij dat we dit noodzakelijke onderhoud voor ons merk eindelijk hebben kunnen plegen. k heineken NL magazine

Heineken NL Magazine | 2013 | | pagina 4