PASSIE EEN GOEDE CAPPUCCINO EERLIJKE KOFFIE ONDERGESCHOVEN KINDJE Dat geldt dus ook voor Van der Leden, eigenaar van Mazzo. "Dit is een Italiaans restaurant, waar alles met passie gebeurt. Goede koffie kan daarbij niet ontbreken. Het schuimen van de melk, het aanbieden van diverse theesoorten en de lucht van goede koffiebonen zijn daarvan onderdeel." Lodewijk Keulen, eigenaar van Café De Eendracht in Abcoude en Bar Boon en Bar Spek in Amster dam, kan zich helemaal in deze woorden vinden. "Wij hebben op iedere locatie een koffiespecialist die alles weet over de ingrediënten en bereidings wijze. Regelmatig komt Marjolein hier over de vloer om te kijken hoe het gaat en of de machines nog goed staan afgesteld." Dat ondernemers zo tevreden zijn geeft aan dat Bazar volledig is geaccepteerd in de koffiewereld, benadrukt Raymond. "Vijf jaar geleden moesten we horeca-eigenaren overtuigen van de kwaliteit en laten zien dat wij als jong merk een waardige koffie- en theepartner konden zijn. Nu komen ondernemers zelf naar ons toe, bijvoorbeeld als ze een koffietender houden." Ook kiest Bazar bewuster horecazaken uit om zaken mee te doen in vergelijking met een paar jaar terug. Raymond: "Een locatie moet goed bij ons merk passen en bereid zijn de juiste aandacht aan koffie te geven." Terug naar Marjolein, die ondernemers uit 'haar' regio Noordwest-Nederland helpt het merk op de goede manier te bereiden en te verkopen. "Dat moet ook wel, want het bereiden van bijvoorbeeld een goede cappuccino is niet zo makkelijk als de meeste mensen denken." Om haar woorden te verduidelijken springt ze achter de bar en geeft het goede voorbeeld. "Het schuimen van de melk is een vak apart. Vervolgens moet je ook maar weten dat een cappuccino voor twee derde uit melk bestaat. Uiteindelijk maak je het geheel tegenwoordig af met een rosetta, die je krijgt door een bepaalde manier van inschenken waardoor er een bladvorm op de melklaag verschijnt." De cappuccino is klaar om uitgeserveerd te worden. Marjolein kijkt tevreden. "De Nederlandse horeca ziet eindelijk hoe belangrijk koffie is." De horecatycoon, die met zijn bedrijf IQCrea- tive onder andere Mazzo, Envy, Nevy en Mer- cat in Amsterdam bezit, is zeker niet de enige on dernemer die samenwerkt met Bazar Coffee Tea. Sterker nog, er zijn in Nederland zo'n tweeduizend horecabedrijven waar het merk wordt verkocht. Een enorm succes, volgens Raymond Jongejeugd. Hij is verantwoordelijk voor Bazar. "Precies vijf jaar geleden is Bazar door HEINEKEN exclusief voor de horeca geïntroduceerd. Er werd in die tijd steeds meer aandacht besteed aan warme dranken en wij wilden een passend antwoord geven op deze belangrijke ontwikkeling." Dat het initiatief van HEINEKEN aanslaat, blijkt wel. Ga maar na: in 2012 zijn er meer dan 24 mil joen kopjes koffie en 3,5 miljoen kopjes thee van Bazar geserveerd in de Nederlands horeca. Het is daarmee op dit moment het tweede koffiemerk in de Nederlandse horeca, als je kijkt naar het aantal verkooppunten. De grote vraag is dan natuurlijk: wat is het geheim van het merk? Raymond: "De koffie is eerlijk (UTZ Certified, wat betekent dat koffieboeren en handelaren zich houden aan de gedragscode voor het duurzaam verbouwen van koffie, red.), de kwaliteit van de koffie en thee is erg goed en met de onderscheidende en exclusie ve uitstraling van al onze producten speelt Bazar in op kwaliteitsbeleving." De producten bestaan onder andere uit drie verschillende Espresso mélanges (Bazar Mild Roast, Bazar Medium Roast en Bazar Dark Roast) die zijn gemaakt van de beste Arabica-bonen uit India, Brazilië en Sumatra, filterkoffie, een reguliere theelijn en een Premium theelijn. Daarnaast heeft Bazar een eigen ambachtelijke koek, een koeklijn voor bij de koffie en thee, suikersticks en melkcups in het assortiment. Met het Bazar Quality Program wil Bazar ondernemers bovendien iets extra's bieden, bijvoorbeeld speciale Coffee art voor aan de muur, een Bazar menukaart en koffieworkshops waarin horecapersoneel alles leert over de ingre diënten en de beste bereidingswijze van koffie. Om na afloop van zo'n workshop de kwaliteit te kunnen borgen, krijgen ondernemers een Barista Guide mee als naslagwerk voor het personeel en officiële certificaten, het bewijs van koffiekwali- teit richting gasten. De koffieworkshops worden gegeven door Bazar Account Managers van HEINEKEN, die dagelijks meerdere klanten in hun regio bezoeken. Een er van is Marjolein van Kreij, die jarenlang bij diverse sterrenrestaurants heeft gewerkt. We treffen haar in Mazzo, waar ze enthousiast vertelt: "De warme drankencategorie is lange tijd een ondergescho ven kindje in de horeca geweest. Eigenlijk best gek als je bedenkt dat de gemiddelde Nederlander meer dan drie koppen koffie per dag drinkt." Kof fie is volgens Marjolein dan ook een essentieel onderdeel van een horecabezoek. "Niet voor niets heeft HEINEKEN daarom nu vier koffiespecialis- ten in dienst. Bij de start vijf jaar geleden waren het alleen de HEINEKEN Account Managers die de koffie verkochten aan ondernemers." Ook toont de jaarlijkse Koffie Top 100 van Misset Horeca, waarbij horecazaken met de beste koffie worden gerangschikt,volgens Marjolein aan dat er steeds meer aandacht voor koffie is. "Gelukkig zien veel ondernemers nu de essentie van goede HEINEKEN NL magazine download nu de app-versie van hnl magazine koffie en thee en besteden zij volop aandacht aan deze categorie."

Heineken NL Magazine | 2013 | | pagina 14