'Als ik zeg: 'Dat tiieuwe product moetje eens proberen', dan doen klanten dat, omdat ze me vertrouwen" TELESALES WARM TELEFOONCONTACT HET TI] IS GEKEERD CONFRONTEREND, MAAR LEERZAAM Klantenkaart Zuid Nederland PETRA HOEBEN is o.a. verantwoordelijk voor het inwerken van nieuwe medewerkers an de eigenaar van een bruin café tot iemand van een sterren- V restaurant: we spreken de hele dag door de meest uiteenlopende horecaondernemers", zegt Telesales-medewerkster Vera Visser. "Dat zijn vaak vrolijke mensen, dus je hebt leuke gesprekken. We verkopen natuurlijk ook een mooi product." Dit beaamt Petra Hoeben, die het werk al 27 jaar doet. "Het klantencontact blijft het leukst. Sommige klanten ken ik al jaren, ik leef mee met huwelijken, begrafenissen, alles. En als ik zeg: 'Dat nieuwe product moet je eens proberen', dan doen klanten dat, omdat ze me vertrouwen." Vera: "Ik werk hier pas sinds januari, maar heb inmiddels goed contact met mijn klanten. Laatst zei een van hen tegen de Account Manager: 'Die Vera van Telesales had gelijk, dat drankje is echt lekker. Ik zal voortaan naar haar luisteren'." Even terug naar vorig jaar. Toen bestond Telesales nog uit negen afdelingen bij de logistieke units in het land. Sinds de scheiding van HEINEKEN Horeca en HEINEKEN Groothandel zitten de medewerkers bij elkaar in Houten. Best even wennen voor Petra, afkomstig van een klein team in Etten-Leur. "Het is hier anders, massaler, maar ik heb het naar mijn zin. Ik ben Senior Telesales geworden en heb er ook wat taken bij, zoals het coachen van nieuwe mensen en het rooster bijhouden." De afdeling is verdeeld in units, die verschillende regio's vertegenwoordigen. Maandag en dinsdag zijn de drukste dagen, want dan bestelt de horeca massaal. Op die dagen zijn er zo'n tachtig verkopers aan het werk. "Mensen denken vaak dat wij een callcenter zijn, maar het is echt telefonisch accountmanagement wat we hier doen", vertelt Joris. "We nemen de orders aan, beantwoorden assortimentsvragen, geven advies over producten en helpen bij onduidelijkheid over facturen. De Account Managers zorgen voor het contract en de persoonlijke relatie met de klanten, wij van Telesales doen het wekelijkse, warme telefonische contact. We overleggen veel met de Ac count Managers, zodat we de klant zo goed mogelijk van dienst kunnen zijn. Meestal bellen we onze klanten zelf op een vast, afgesproken tijdstip, zodat de klant steeds dezelfde Telesales medewerker spreekt." Eerlijk is eerlijk, het zat afgelopen jaar even niet mee bij Telesales. Eerst was er de reorganisatie en vervolgens de verhuizing van de afdelingen naar Houten. De komst van nieuwe collega's was ook wennen. Maar de operatio nele problemen veroorzaakten de meeste overlast. Computersystemen vielen regelmatig uit, waardoor de bereikbaarheid een tijd slecht was en medewer kers de orders soms op papier moesten aannemen. Uiteindelijk konden ze met behulp van tijdelijke krachten het tij keren. "De grootste problemen zijn opgelost en iedereen heeft er weer zin in", zegt Joris. "Het nieuwe team is inmiddels goed op elkaar ingespeeld en de telefonische bereikbaarheid weer prima. Onze focus ligt nu helemaal op verkopen." De locatie Houten heeft veel voordelen, vertelt teamleider Yolanda van der Sluys. "We hebben meer ruimte voor training en begeleiding. Zo trainen we onze verkopers nu op het gebied van taptechniek, frisdrank, wijnkennis, gespreksvaardigheden en e-sales. Vroeger was je voor een training een dag onderweg, nu ben je maar een paar uur van je werkplek. Daardoor kunnen we sneller en beter opleiden. Binnenkort gaan we met acteur Victor Brands moeilijke gesprekken oefenen, hartstikke leuk." Veel gesprekken worden opgenomen, en teruggeluisterd met de medewer kers. "Dat is heel confronterend, maar wel leerzaam", vindt Vera. "Ik merk dat het verkopen bij mij steeds beter gaat. Laatst heb ik trouwens de Account Managers ontmoet met wie ik dagelijks telefonisch contact heb. Leuk, daar was ik echt aan toe." "Nu het invoeren van de orders en de gespreksvaardigheden goed verlopen, kunnen we steeds meer focussen op de sales, op de lol van het verkopen", vult Caroline de Bruin aan, die net als Yolanda teamleider is. "Binnenkort krijgen we schermen waarop we de verkoopcijfers projecteren. Als de ene regio het beter doet dan de andere, is dat voor de medewerkers een prikkel om nog beter te verkopen. Zo stimuleren we elkaar op een gezonde manier." download nu de APP-VERSIE van hnl magazine heineken NL magazine 11

Heineken NL Magazine | 2013 | | pagina 11