100 VERTROUWEN VRAGENVUUR Sinds februari is Pieter van der Meulen de nieuwe brouwerijmanager in Den Bosch. Waar loopt hij tegen aan en welke doelen heeft hij? Op het moment lopen de verpakkingslijnen nog niet optimaal. Hoe gaan jullie dit verhelpen? Zowel Den Bosch als Zoeterwoude hebben de afgelopen jaren te kampen met dalende OPI's van de verpakkingslijnen. De oorzaak hiervan komt door het niet op orde zijn van de vier M's: mens, ma chine, materialen en methoden. HNS is momenteel volledig gefocust op het verhogen van de productie van de verpakkingslijnen, waarbij de brouwerijen, CS&L en SCS samenwerken aan gerichte verbeteracties. Ik ben ervan over tuigd dat deze activiteiten snel tot een positief resultaat zullen leiden. Worden de targets van de Visie 2015 gehaald? "Ia, met honderd procent vertrouwen. Wij hebben ons geconformeerd aan deze targets en liggen op koers. Reductie van onze kosten per hectoliter is voor de continuïteit van onze brouwerij van levensbelang. We moeten zorgen dat we efficiënter zijn dan onze collega-HEINEKEN-brouwerijen, waardoor we productievolumes kunnen blijven aantrekken en onze producten winstgevend houden. Daar naast wordt hard gewerkt aan verbetering van de veiligheid, met als doel een ongevalsvrije brouwerij." Wat staat boven aan jouw agenda? "Voor Den Bosch staat de realisatie van de Visie 2015 centraal. Naast verbeteringen op het gebied van veiligheid en rendement willen we de meest efficiënte specialiteitenbrouwerij binnen HEINEKEN zijn. We willen de beste zijn in het implementeren van nieuwe producten, dat naadloos aansluit bij de innovatiedrang van HEINEKEN. Ook changemanagement is belangrijk. De komende jaren wordt 'duurzame inzetbaarheid van medewerkers' steeds belangrijker. Het is onze gezamen lijke verantwoordelijkheid om te zorgen dat iedereen op een gezonde wijze zijn pensioen bereikt." En wat betreft duurzaamheid? "Op het gebied van duurzaamheid staat er in Den Bosch nog veel op het programma. We hebben nu één windmolen en werken aan een plan voor nog drie windmolens. De installatie van 3.632 zonnepanelen heeft ervoor gezorgd dat onze Wieckse producten met zonne- energie worden geproduceerd. Een derde duurzame energiepijler betreft de toepassing van biogas in plaats van aardgas. Daarnaast zijn we bezig om biogas te gaan betrekken van de rioolwaterzuivering van het waterschap Aa Maas. Hiermee zal het percentage duurzame biogas stijgen tot eenderde van het totale gasverbruik." Vijftien jaar geleden werkte je ook in Den Bosch, toen als Manager Tech nische Dienst. Wat is het grootste verschil?De brouwerij heeft sindsd ien een enorme metamorfose ondergaan. Met de implementatie van TPM zijn grote stappen voorwaarts gemaakt op het gebied van rendement, kwaliteit, veiligheid en hygiëne. Met aanzienlijk minder mensen wordt nu meer bereikt, waarbij de talenten van medewerkers beter worden benut." HEINEKEN NL magazine 17

Heineken NL Magazine | 2013 | | pagina 17