PINKPOP Het gaat de vier heren van de Utrechtse band Kensington voor de wind: een reeks uitverkochte club shows, succes in Indonesië, een prijzenkast vol awards, megahits en het bejubelde album Vultures, en als klap op de vuurpijl ook nog een denderend optreden op de Mainstage van Pinkpop. "We zijn allemaal wel een keer zwetend wakker geworden van de zenuwen." KAPOTTE GITAREN WIE, WAT, WAAR? De Utrechtse band Kensington won, met zijn hoekige en aanstekelijke rockmuziek met punkinvloeden, het afgelopen jaar de fel begeerde Serious Talent Award van 3FM. Een prijs die eerder was weggelegd voor artiesten als Gers Pardoel en Caro Emerald. "Na het ontvangen van zo'n award is de druk hoog", zegt Casper Starreveld, zanger en gita rist van de band. "Je moet de verwachtingen namelijk wel waar kunnen maken. Pinkpop is zo'n moment om te laten zien dat je de prijzen niet voor niets krijgt toegewezen, maar dat je ze ook daadwerkelijk verdient." En dus reisde Kensington af naar Landgraaf om zich, ontploffend van de zenuwen, te begeven naar het grote podium. Jan Elaker, de bassist, vertelt over de voorbereidingen op het optreden: "We hebben veel geoefend en zo vaak mogelijk de set met elkaar doorgenomen. We zijn allemaal wel een keer zwetend wakker geworden van de zenuwen." Starreveld vult aan: "De nacht voor het optreden werd ik om vijf uur 's nachts wak ker en heb ik uit wanhoop de nummers nog vijftig keer doorgenomen. Ik wilde zeker weten dat ik niets zou vergeten." De nodige doemscenario's spookten door het hoofd van de Utrechters. "Je gaat nadenken over wat er allemaal mis kan gaan op het Pinkpop-podium. Kapotte gitaren, confetti die niet wordt afgevuurd of het vergeten van teksten. Maar uiteindelijk is niets daarvan uitgekomen, gelukkig. Ik vergat alleen af en toe hoe groot het podium was. Dan rende ik op en neer, en was ik nog maar net op tijd bij mijn microfoon om te zingen", lacht Starreveld. Ook zijn bandgenoot is erg te spreken over het optreden op Pinkpop. Hij is nog steeds aan het nagenieten, en de spanning heeft zijn lichaam nog niet helemaal verlaten. "Ik leefde al naar dit optreden toe vanaf november, toen we de bevestiging hoorden. Als je dan eenmaal voor die menigte staat denk je alleen: dit gebeurt echt, het is geen droom. Na twee nummers voel je aan of het een goede of slechte show wordt. Dan voel je ook wat voor energie de menigte je geeft. Hier wist ik al snel dat het goed zou komen." Niet alleen het publiek en de sfeer van het fes tival maakten indruk op de band. Ook over de aankleding en het bier waren ze te spreken. Bas sist Jan Elaker: "De connectie tussen Brand en Pinkpop is overal voelbaar. Bijvoorbeeld als Jan Smeets op het podium verschijnt met een bier tje in zijn hand en het de hemel in prijst, maar ook door de aankleding en de gezamenlijke Limburgse factor. Niet alle festivals schenken bier van deze kwaliteit." Starreveld sluit zijn ervaringen over het festival af met hartverwarmende woorden: "Pinkpop is een mijlpaal in onze carrière. Er zijn niet veel Nederlandse artiesten die hier mogen spelen, De band Kensington werd in 2005 opge richt in Utrecht. In zeven jaar tijd zijn er twee ep's uitgebracht en twee albums, te weten Borders (2010) en het meest recente Vultures (2012). De huidige bezetting van de band bestaat uit Eloi Youssef (gitaar/ zang), Casper Starreveld (gitaar/zang), Jan Haker (bas) en Niles Vandenberg (drums). heineken NL magazine 15

Heineken NL Magazine | 2013 | | pagina 15