EEN KWESTIE VAN SMAAK 8.30 UUR APPEL 9.30 UUR BRIEFING 12.00 UUR LUNCH 14.00 UUR TEST 17.30 UUR DEBRIEFING "Heeft u legitimatie?" Met een priemende blik kijkt de geüniformeerde bewaker op de uitnodiging die hem zojuist door het autoraam is aangereikt. De controle bij de toegangspoort van vliegveld Valkenburg is in scène gezet maar effectief. Het brengt de deelnemers aan HEINEKEN BeerCamp aan het begin van de dag al direct in de juiste stemming. Onwennig verzamelen ze zich in de immense hangar. In eens galmt er een stem door de ruimte: "Rekru ten, de briefing gaat beginnen." Terwijl op het podium danseressen in uniform op opzwepen de muziek dansen, komt Erik Schuckink Kool, Directeur HEINEKEN Horeca, staand achter op een jeep de hangar binnen rijden. HEINEKEN BeerCamp is begonnen. Na het openingswoord van Philip de Ridder begint de briefing. "We willen vandaag jullie rugzakken vullen", benadrukt Erik Schuckink Kool. "Maar daarvoor moeten jullie eerst weten wat onze bestemming is. We hadden binnen HEINEKEN Brouwerijen drieduizend produc ten. Dat leidde de afgelopen jaren steeds meer af van onze mooie merken. Daarom gaan we ons met HEINEKEN Horeca weer focussen op bier en cider. We hebben zeven prioriteitskana len benoemd waaronder 'Restaurant', 'Muziek' en 'Voetbal'. Die gaan we bewerken op basis van groeikansen." De daaropvolgende presentatie van Hans Böhm, Directeur Marketing, laat de hangar op zijn grondvesten trillen. Hij koppelt prioriteits kanalen en groeikansen aan de merken. Iedere oplossing gaat vergezeld van een commercial die wordt geprojecteerd op een groot scherm, met het volume op tien. "Laat de klant voelen wat de meerwaarde van onze merken is", aldus Böhm. "Zoek naar de link tussen merken en kanalen. Op die manier kunnen we de onder nemer helpen zijn zaak te bouwen." In vintage Greyhoundbussen en legertrucks worden de deelnemers van de hangar naar een ander gebouw gebracht met uitzicht op de landingsbaan. Na de lunch zakt de adrenaline, maar niet voor lang. Terwijl de meeste deel nemers buiten in groepjes ontspannen staan te praten, komt een helikopter onheilspellend laag aanvliegen. Hij scheert over de hoofden en landt dan vlak naast de legertrucks. Een geheimzinnig figuur stapt uit. Van top tot teen in het zwart met zonnebril. Toch wordt hij snel herkend. "Het is Beau van Erven Dorens", echoot het door de menigte. Iedereen is weer terug in de hangar. Verdeeld over zeven tenten werd de kennis over de prioriteitskanalen gepresenteerd in een ware 'drilsessie'. Nu is het moment van de waar heid. Beau gaat de kennis van de teams testen. Op het podium fungeren Hans Böhm en Erik Schuckink Kool, Trade Marketing Manager Ho reca Lieke Westendorp en Developer Product Technology Nele Vanbeneden als scheidsrech ter. Beau vuurt zijn vragen af. Aan de tafels wordt druk overlegd. Sommige teams proberen elkaar met psychologische oorlogsvoering te ontregelen door expres een verkeerd antwoord voor te zeggen. Er wordt om gelachen, maar de sfeer wordt steeds fanatieker. "Hé, er mag niet gegoogeld worden", roept Beau als iemand zijn smartphone pakt. Na dertig vragen blijkt tafel tien de winnaar. Hoe wordt ervoor gezorgd dat al deze ken nis beklijft? "Er komt een Horeca Handboek", vertelt Lieke. "Daarnaast komen er veel trainin gen. Over de kanalen, de merken, maar ook pure bierkennis. Deze dag is vooral bedoeld als kick-off. We willen dat iedereen na afloop vol trots en blakend van energie naar huis gaat." Wat weten we eigenlijk over de verschil len tussen Heineken, Brand en Amstel? En welke rol spelen mout, hop en gist? Die vragen stonden centraal tijdens de bierproeverij die Nele Vanbeneden, samen met Coen Dekker, Beer Image Manager, presenteerde. Iedere BeerCamp-deelnemer krijgt een dienblad met flesjes Brand, Heineken en Amstel en drie glazen mout, hop en gist. Nele begint met een korte uitleg: "De temperatuur waarmee de mout wordt gedroogd, bepaalt de kleur en de smaak Niels Slottje, Senior Account Manager Horeca, is onder de indruk. "Deze grootse aanpak had ik niet verwacht. Vooral toen de merkenfilms werden vertoond. Dat was wel een wowmo- ment. Ook de bierproeverij was heel bijzonder. Ik praat met veel passie over bier, maar eigen lijk altijd vanuit het merkverhaal. Terwijl die inhoudelijke kennis van bier ook heel belang rijk is. Daar kan ik nog een hoop leren." Kijk op de HEINEKEN TV pagina op HeiPort voor een verslag van deze dag. van het bier. Ook gist drukt zijn stempel op het aroma en de smaak. Hop geeft bier zijn bitterheid en aroma. Als je schuim proeft, dan proefje eigenlijk hop." Na de uitleg wordt het tijd om de smaak papillen te testen. Eerst Amstel. "Wat we proeven, is de zoete geur van mout en hop. Dat maakt Amstel toegankelijk." Daarna Brand. "Dit is een heel krachtig bier waarin de hop het bier zijn smaak geeft." Tot slot Heineken. "In Heineken gebruiken we Heineken A-gist", legt Nele uit. "Dat zorgt voor het fruitige aroma." Eén flesje op het dienblad heeft een af wijkende blauwe dop. Nele raadt iedereen aan er even aan te ruiken. Gezichten be trekken. Het bier stinkt, hoe kan dat? "Aan dit bier hebben we diacetyl toegevoegd. Daardoor krijgt het een botersmaak. Wan neer het bier in een café zo smaakt, is de tapinstallatie niet op tijd schoongemaakt." 12.00 uur Vervoer in stijl. 15.00 uur Scheidsrechters Erik Schuckink Kool en Lieke Westendorp ontgaat niets. heineken NL magazine 11

Heineken NL Magazine | 2013 | | pagina 11