'Met de presentatie is een traject afgerond dat twintig jaar geleden begon' ONE HEINEKEN DE PRESENTATIE, EEN IMPRESSIE INTENSIEVE SAMENWERKING ÉÉN GROEN HEINEKEN oude werkgever een handje kwamen helpen. Directeur Supply Chain Willem de Jonge prijst deze flexibiliteit. 'Als mensen bereid zijn om op zo'n manier bij te springen, kun je alleen maar heel erg trots zijn op dit bedrijf." Hij noemt de invoering van de Star Bottle een heus voorbeeldproject. "Er is gebruik gemaakt van alle expertise op de verschil lende afdelingen. Problemen werden ook steeds gezamenlijk opgelost. Het nieuwe 'clear label'-etiket bijvoorbeeld. Wij zijn de eerste grote brouwer in dit land die een plastic etiket toepast." Dat moest sterk genoeg zijn, maar er ook weer makkelijk zijn af te wassen. "En als binnenkort de eerste lege kratten met Star Bottles terugkomen op de brouwerij is daar de volgende uitdaging: hoe worden de stromen oud en nieuw glaswerk zo efficiënt mogelijk fles moeten voor- en rug-etiket altijd op dezelfde plaats worden geplakt. En dat in een fractie van een seconde. Het zijn dit soort details die de presentatie van de fles ook voor Commercial Director Alexis Nasard - en vanaf 1 april Directeur HEINEKEN West Europa - tot 'een emotioneel moment', maakt. "Dit was de laatste stap om het merk te globaliseren. De wereld is één. One Heineken. Vandaag de dag win je de slag om de consument met 'brands', merken. Design is dan het eerste waar de consument voor valt. En design is geen wetenschap, maar kunst. En daarvoor moet je smaak hebben. En dat nemen onze grootste concurrenten ons nooit af. Want wij hebben smaak. En dat maakt ons merk uniek." De rode ster is het iconische symbool van ons merk, dat we steeds verder uitbouwen en clai men. Zoals bijvoorbeeld Star Serve in de horeca. De ster staat echt voor kwaliteit en uitstraling. Dat is het territorium van Heineken.' Wellicht gelokt door de kartonnen kratcover of de gratis ijsemmer die cadeau wordt gedaan bij een krat, zal diezelfde consument niet kun nen vermoeden dat de flesjes die 's avonds de verjaardag of borrel opluisteren het eindresul taat zijn van een kostbare operatie. Een operatie die binnen HEINEKEN meerdere afdelingen intensief liet samenwerken. Om ze te kunnen vullen moesten bijvoorbeeld in Den Bosch twee nieuwe etiketteermachines worden geplaatst. En in Zoeterwoude zelfs een compleet nieuwe bottellijn. En daarvoor diende de oude te worden afgebroken. Een deel van de Amstel-productie werd tijdelijk verplaatst naarWijlre, waar weken lang met een vijf- in plaats van twee- ploegen dienst werd gewerkt. Een tiental medewerkers bleek bereid tijdelijk naar Zuid-Limburg te ver huizen. En bijzonder, ze werden hier bijgestaan door enkele gepensioneerde brouwerijmede werkers die in deze hectische periode graag hun gescheiden? Speciaal voor dit doel is tijdelijk een tent bij de brouwerij geplaatst. Ook brouwerij directeur Godfried Meijer loopt met een lach op het gezicht rond in de Hooiberg. Ook bij hem overheerst opluchting na een hecti sche periode. "Na een analyse van de mogelijke risico's zijn er meerdere scenario's gemaakt 'voor het geval dat...' Daarom is ook besloten een deel van de productie naarWijlre te verplaatsen en zo in Den Bosch ruimte te creëren, de bottellijn optimaal af te stellen." Want dat luistert nauw bij de Star Bottle. Maakt het op de bruine fles niet uit waar het etiket wordt geplakt - een voor- en achterkant ontbreken immers - bij de nieuwe VJJJE W Meneer De Carvalho: 'Een nieuwe generatie zal deze fles omarmen'. 8 heineken NL magazine

Heineken NL Magazine | 2013 | | pagina 8