HUBERT VAN DER WERF (28), Rayonmanager Brouwen Filtratie: "Mijn Congo-avontuur in 2009 was een cultu rele, persoonlijke en leerzame ervaring. Tijdens een traineeship in het buitenland moet je in een compleet andere wereld je weg vinden, onder vaak onvoorspelbare omstandigheden. Een aantal maanden voor ik kwam, was in Lubum- bashi een nieuwe brouwerij opgestart met een bijzondere productietechniek - een continu proces van brouwen en fermenteren. Ik moest in kaart brengen hoeveel extract we bij dat proces verloren. Er was daar niet veel industrie meer, en E1EINEKEN was een van de weinige bedrijven die het nog goed deed. Wat me vooral is bijgebleven, is de enorme passie die mijn Congolese collega's hadden voor hun werk op de brouwerij. Dat werkte echt aanstekelijk. Ze waren trots op hun baan. Ik woonde op het brouwerij terrein in een guest house, samen met een andere trainee. Met hem trok ik veel op. Er waren een paar expatclubs, maar wij vond het leuker om naar de plaatselij ke bars te gaan en daar Congolezen te spreken. Toen mijn leidinggevende - de enige andere Nederlander - een keer op vakantie was, ging er prompt van alles mis in de brouwerij. Nou, dan merkje wel dat je in Afrika zit, zonder technische ondersteuning in de buurt! Tiet draait dan om de juiste keuzes maken, samen met de mensen die er wel zijn. Echt fantastisch als dat lukt. Ik heb goed leren crisismanagen tijdens die zes maanden. Inmiddels werk ik alweer enkele jaren met veel plezier in Neder land, sinds kort als rayonmanager Brouwen Filtratie. Maar op termijn wil ik zeker weer naar het buitenland toe."

Heineken NL Magazine | 2013 | | pagina 10