MARCO BORSATO HUISKAMERSFEER VOORBEREIDINGEN "Blijer kan ik niet zijn," jubelt de enthou siaste Bart Hogenboom, mede-eigenaar van Café Hogenboom in Roelofarends- veen. Voor aanvang van de show op 20 januari in de Rotterdamse Ahoy werd bekend dat zijn horecazaak op de eerste plek stond van de Goed Getapt 2012 top 100. Het café mag zich een jaar lang Gouden Horecazaak van Nederland noemen. De onderscheiding maakt deel uit van het Goed Getapt-programma van HEINEKEN Nederland. Jaarlijks doen hieraan ruim tweeduizend horecaon dernemers mee die Heineken, Brand of Amstel op de tap hebben. Doel: bewust wording van kwaliteit en kwaliteitsbe leving in de horeca te verhogen, met de focus op tapbier. Naast het Gouden Fust wint de familie ook een optreden van rapper Gers Pardoel in hun café. "Het is fantastisch dat wij na al die jaren hard werken nu wel als winnaar uit de bus komen." Restaurant De Open Keuken uit Beverwijk mocht het Zilveren Fust in ontvangst nemen en Eetcafé 't Vosje uit Uddel het Bronzen Fust. De Top 100 werd door Erik Schuckink Kool, Horeca directeur HEINEKEN Nederland, en zanger Xander de Buisonjé bekendge maakt in een besloten gedeelte van Ahoy, dat voor deze gelegenheid compleet was getransformeerd tot een waar Amstel- dorp met echte cafés, keukens, bars en een bierbrouwerij. DE HELDEN Ook dit jaar reist het populaire evenement De Helden van Amstel LIVE!, waarbij drie Nederlandse topartiesten in de huid kruipen van hun grootste muzikale voorbeelden, door het land. "Het concept ontstond tijdens de Vrienden van Amstel LIVE! 2010, toen VanVelzen drie nummers van Queen zong," vertelt Machiel Hofman van Tribe Company, het bedrijf dat samen met zanger VanVelzen en Amstel eigenaar is van het evenement. Het programma onderdeel bleek een schot in de roos: "We besloten er eind 2010 een echt concept van te maken en hiermee door het hele land te reizen. Inmiddels hebben al zo'n zestigduizend bezoekers genoten van optredens van hun helden." De eerste jaren werd het programma gepre senteerd door Barry Hay, de zanger van de Golden Earring, laterwerdhet stokje overge nomen door Manuëla Kemp, Ellen ten Damme, Daphne Bunskoek en de laatste jaren neemt Xander de Buisonjé deze taak op zich. Het doel van deze avonden is om bezoekers het merk Amstel te laten ervaren. Met alle showelemen ten waarin Amstel op een avond voorbijkomt, met name in het decor, krijgen bezoekers drie uur lang een positieve Amstel-belevenis." De Buisonjé heeft er in elk geval zin in van avond: "De Vrienden van Amstel LIVE! 2013 heeft zonder twijfel de beste show in vijftien jaar. We zijn trots dat we Marco Borsato voor het eerst mogen ontvangen in de grootste Amstel-kroeg van Nederland." Dat Borsato na al die jaren afwezigheid nu wel op de bühne staat, zullen alle bezoekers weten. Samen met BL0F-zanger Paskal Jakobsen bijt hij het spits om 20.15 uur toepasselijk af met zijn hit 'Binnen' en geeft hij het publiek drie uur later een grande finale met zijn gouwe ouwe 'Vrij zijn', 'Marg- herita' en je hoeft niet naar huis vannacht'. De climax wordt bereikt met, hoe kan het ook anders, de kleur van Amstel: 'Rood'. "Net als deze show heeft iedere editie zijn memo rabele momenten," vertelt Grevenstuk. "Een van de hoogtepunten uit de afgelopen vijftien jaar was het optreden van Roel van Velzen in 2010, toen hij drie nummers van Queen ten gehore bracht. Dit was het begin van De Helden van Amstel LIVE!, waarbij artiesten nummers van hun eigen helden zingen. Nog steeds is het een programmaonderdeel van De Vrienden van Am stel LIVE!, maar inmiddels is het ook een apart evenement waar zo'n 7500 bezoekers per keer op afkomen. In totaal hebben we al zestigduizend mensen mogen verwelkomen bij De Helden van Amstel LIVE!." Voor De Vrienden van Amstel LIVE! ligt dit aantal zelfs op een miljoen. Gre venstuk over de succesformule: "Nederlanders hebben behoefte aan gezelligheid en waar vind je die beter dan in de kroeg? Wij transformeren de Ahoy daarom tot de grootste kroeg van Neder land. Dat past precies bij de gezellige huiskamer sfeer die het merk Amstel wil uitstralen." De voorbereidingen van De Vrienden van Am stel LIVE! 2014 zijn alweer in volle gang. "Met een klein team, dat onder andere bestaat uit entertainmentbureau Tribe Company, hospi tality manager Hennie Arnold, junior brand- manager Mike Boks en marketing manager Maud Meijboom, zijn wij het hele jaar bezig met evalueren, het samenstellen van de line-up en het in elkaar zetten van de show. Op die manier wordt het evenement alleen maar beter, en kunnen wij onze trouwe bezoekers een beleve nis meegeven om nooit te vergeten." GOUDEN HORECAZAAK 2012 8 heineken NL magazine

Heineken NL Magazine | 2013 | | pagina 8