3X GESPOT Bierambassadeur FRIS FRUITIG Seen in the USA: Veranderingen bij IT NIEUWS Meer samenwerken in de West-Europese regio: op bladzijde 14 in dit nummer kun je lezen hoe we dat gaan doen bij HEINEKEN Nederland Supply. Maar ook op IT-gebied vindt er een verschuiving plaats naar meer investeren vanuit de HEINEKEN Group. Om die reden - maar ook vanwege de economisch zware tijden - zullen er door de IT-afdeling volgend jaar minder projecten worden doorgevoerd. Ing Yan, manager IT, licht toe: "We gaan nu vooral focussen op een aantal grote projecten, zoals Mail Calendering Sharepoint (MCS), Global Business Services, Blink! en vervanging van onze werkplek. Als consequentie zal een aantal initiatieven op afdelingsniveau volgend jaar niet meer door IT worden opgepakt." Alle managementteams zijn op de hoogte gebracht van de veranderingen. 2. Wat doe je als je op vakantie op de kleintjes moet letten? Dan ga je kamperen! Dat is dan ook wat René en Natasja Froger doen in de nieuwe commercial van AMSTEL BLOND. Uiteraard op z'n Frogers, met een veel te grote camper, eten uit een chic porseleinen servies en René die zich in een complete golfuitrusting naar de midgetgolf begeeft... Het levert hilarische fragmenten op. "De commercial laat goed zien dat Amstel Blond een lekker en toch voordelig bier is," legt brandmanager Meike Dijkstra uit. "Toen René en Natasja het script lazen waren ze meteen enthousiast. Ze deden dan ook graag mee. Leuk ook om te zien dat niks ze te veel was, onlangs de lange draaidag." In de commercial speelt verder ook de bekende Amstel-cast, zodat de commercial onmiskenbaar van Amstel is. De spot is dit jaar twee keer drie weken op tv te zien en wordt ook volgend jaar uitgezonden. 3. Op een treinstation denken boeven achter lames Bond aan te gaan, maar het is de hoofdpersoon van de nieuwe HEINEKEN-commercial, die sinds een aantal weken op tv is. De man vlucht weg en belandt na een spectaculaire achtervolging in de barcoupé, waar de echte lames Bond (Daniel Craig) zelf net een Heineken biertje heeft besteld... Grappig detail is dat het einde van de commercial een koffer toont die kijkers daarna in een gepersonaliseerde, interactieve video op Facebook kunnen 'zoeken'. "Heineken heeft voor de zesde keer een partnership gesloten met de producenten van lames Bond," licht sr. brandmanager Rob van Griensven toe. "Daar zitten een aantal rechten aan vast, zoals de verschijning van Daniel Craig en Bond-girl Berenice in een Heineken-commercial." Net als in de eerdere tv-spots speelt muziek een grote rol, met de Nieuw- Zeelandse zangeres Gin Wigmore. Nog te zien tot half november. 1. Ie hebt hem vast al gezien, de nieuwe commercial van JILLZ 0.0%. In deze tv-spot staan een aantal vrouwen gezellig samen onder een appelboom, waarna een van hen na het drinken van een glas lillz 0.0% wegrijdt in haar Fiat 600. De boodschap: je kunt nu ook genieten van een lillz sparkling cider zonder alcohol. De commercial sluit helemaal aan bij de andere commercial van lillz, waarin de nieuwe pay-off wordt geïntroduceerd: 'lillz. Feel free under the apple tree.' lillz is er voor die momenten waar niets hoeft en alles kan. Aangezien ongeveer een derde van alle vrouwen in ons land geen alcohol drinkt, komt lillz 0.0% als geroepen. De commercial is nog te zien tot medio volgend jaar. WAT IS H ET: 'We love beer' is een programma waarin collega's van diverse afdelingen worden opgeleid tot bierambassadeur. WAAROM: Zo kunnen ze met de door hen opgedane kennis het verhaal van bier delen en de reputatie ervan verhogen. HOE: De 15 deelnemers ondergaan de reis van bier-van graan tot glas - en komen alles te weten over het erfgoed, de geschiede nis, het vakmanschap en de verschillende soorten bier. En hoe we geweldige momenten creëren voor onze consumenten en klanten. WANNEER: Op 1 november start de eerste module. In totaal volgen de cursisten vier modules. Heineken introduceert in september voor het eerst in lange tijd twee nieuwe biertjes in de Verenigde Staten: Amstel Wheat (tarwebier), en het Mexicaanse biertje Tecate Michelada (een mix van bier, limoen en specerijen). Zowel witbier als Mexicaans bier zijn heel populair in The States. Het kan je niet zijn ontgaan met alle media-aandacht: vanaf voorjaar 2013 zijn alle Heineken kratten gevuld met nieuwe, groene 30cl-retourflessen. De groene fles vervangt de huidige bruine variant en heeft een reliëfbedrukking en doorzichtig etiket. Het groene krat blijft onveranderd. In Zoeterwoude wordt voor de groene retourfles een heel nieuwe productielijn geplaatst, in Den Bosch wordt een bestaande lijn aangepast. "De overgang is een megaoperatie die veel vraagt van de hele organisatie," vertelt brandmanager Karlijn van Ruiten. "Zo worden de eerste 100.000 flesjes al dit jaar geproduceerd tijdens een proefproductie, om straks niet voor verrassingen te komen staan." Voor alle collega's heeft Heineken een leuke meevaller: "In 2013 mag iedereen als eerste een gratis kratje afhalen bij de PUM." Nadere info volgt. Naast Wild Orange is er in de range van Royal Club nu ook de verfrissende, fruitige smaak Fresh Citrus. Er zit maar liefst 8 procent sap in, gemaakt van vijf vruchten: citroen, limoen, sinaasappel, grapefruit en mandarijn. Ter vergelijking: Schweppes Citrus Fusion bevat slechts 2 procent sap, vertelt brandmanager Gaby van der Linden. Samen met trade-marketingcollega Koen Hermann werkt zij aan een multi sensory tasting op de winkelvloer. Gaby: "In 238 supermarkten gaan we consumenten de verfrissende Royal Club-smaken laten ervaren. Bij binnenkomst worden alle vijf de zintuigen - horen, ruiken, voelen, proeven en zien - intensief geprikkeld. Uniek, want dat is nog nooit eerder op de winkelvloer gedaan." 4 heineken nl magazine heineken nl magazine 5

Heineken NL Magazine | 2012 | | pagina 3