MOMENTOPNAME Drie bijzondere jubilea waren er de afgelopen zomer. Ter ere van hun dO-jarig dienstverband bij HEINEKEN ontvingen Barja Niewold en tweelingbroers Nico en Jan van Eekelen een bronzen Pieter Pils-beeldje. TWEELING AAN DE POORT 'OMGEVLOGEN' Nico en Jan van Eekelen solliciteerden in de zomer van 1972 samen op de functie van hulpportier bij de oude Amstelbrouwerij. Jan: "Eigenlijk was er maar één vacature, maar ik geloof dat de degene die ons op gesprek had het wel grappig vond, een tweeling aan de poort. Dus werden we allebei aangenomen." Nico: "Voor collega's was het soms wel verwarrend, want we lijken sprekend op elkaar. En als we dan ook nog onze naambordjes verwisselden..." Jan werkt inmiddels op de afdeling Verpakken in Zoeterwoude en Nico in de postkamer op het hoofdkantoor in Amsterdam. De broers zijn het erover eens dat hun jubileum eigènlijk.een wederzijdse prestatie is: "Dat ze het zó lang met ons hebben volgehouden!" Barja begon op k september 1972 als office-employee op de afdeling Export/Transport. Vervolgens heeft ze tijdens haar loopbaan zo'n beetje alle facetten van transport en export gezien; als customer service coördinator, en als medewerker aan diverse grote projecten. Zo werkt Barja momenteel mee aan het project Knowledge Management. Barja: "Veertig jaar klinkt zo lang, maar het is omgevlogen. Je hebt iets met export of je hebt het niet! Het bedrijf is uiteraard veranderd in die tijd. HEINEKEN is groter en internationaler geworden, maar dat is alleen maar goed. Ik heb het nog altijd prima naar m'n zin." Jan (links) en Nico van Eekelen: "Het is een wederzijdse prestatie!' Barja Niewold: "Je hebt iets met export of je hebt het niet."

Heineken NL Magazine | 2012 | | pagina 24