Als straks de deuren van het Holland Heineken House worden geopend, werken er zo'n 450 man. Die vertegenwoordigen straks als één team het Heineken merk en Nederland METEEN VLAMMEN CONTAINERS NAAR LONDEN DUURZAAM "';*r VERANTWOORD Met het hoofd nog vol van alle Oranjeversieringen voor het EK ontmoe ten we Dennis Hogenboom, ook wel de 'burgemeester' van het Holland Heineken House genoemd. In zijn kantoor vertelt hij over de enorme organisatie van het project. Al twintig jaar faciliteert HEINEKEN dit 'home away from home' voor NOC*NSF, alle sporters, supporters, sponsoren en de pers. Wat in 1992 begon als een eenvoudige receptie gelegenheid in de haven van Barcelona, is na tien edities uitgegroeid tot het grootste niet-olympische evenement in de olympische stad. Een enorme organisatie, waar vele medewerkers vanuit diverse disciplines al maanden mee bezig zijn. "De voorbereidingen voor de komende, elfde editie begonnen al tweeën half jaar geleden met de zoektocht naar een geschikte locatie in Londen," aldus Dennis. Toen eind 2010 de definitieve keuze viel op Alexandra Palace kon de werkelijke organisatie beginnen. "Wat we eigenlijk doen, is een groot bedrijf in het buitenland opzetten. Maar anders dan bij zo'n nieuw bedrijf moeten wij meteen vanaf dag één vlammen. Als straks de deuren worden geopend, werken daar zo'n 450 mensen, onder wie 275 zorgvuldig geselecteerde vrijwillige crewleden." Overdag is er van alles te beleven, van tafeltennissen, wielrennen, schermen tot zelfs een 100 meter sprint. Er zijn winkeltjes en activiteiten van sponsoren, een restaurant en een heerlijk terras. Binnen is een heuse tribune met grote schermen en door het hele huis staan tv's waar je de relevante sportwedstrijden live kunt volgen, 's Avonds treden Nederlandse topartiesten op en worden de olympische winnaars gehuldigd. "Dan is het echt feest, met natuurlijk een vers getapt Heineken biertje." Voordat er getapt en gefeest kan worden, zullen eerst alle materialen naar Londen verscheept moeten worden. Karlijn Putter, projectleider bij Heineken Evenementen Service, weet daar alles van. "Wij verzorgen het transport van alle materialen, inclusief bier en frisdrank; dat zijn ruim vijftig containers vol met tapmateriaal, bars, koelingen, keukenvoorzie ningen, glaswerk, licht en geluid. Daarnaast coördineren we het trans port van al onze suppliers. Ik ben zelf tijdens de op- en afbouwfase in Londen om alles te begeleiden. Van de Spelen zelf zie ik niet veel. Maar samen met zóveel mensen een project tot een mooi succes brengen, dat is echt ontzettend leuk!" Duurzaamheid en verantwoord alcohol- gebruik staan centraal bij het Holland Heineken House. Alles, óók de crew, wordt per schip in plaats van per vlieg tuig vervoerd. Daarnaast worden be zoekers aangespoord om plastic afval gescheiden in te zamelen. Met de campagne 'Enjoy Heineken Responsibly' (EHR) wordt ook gewezen op verantwoord alcoholgebruik. Communicatiemanager Norbert Cappetti vertelt: "Zo wordt het personeel hier uitvoerig op getraind en bieden we actief gratis kraanwater aan tijdens de feestavonden. Ook wordt iedere avond de laatste EHR-commercial 'Sunrise Belongs To Moderate Drinkers' getoond aan zesduizend aanwezigen. En bij de entree komt een reuzen-Heineken blik te staan met een enorme deuk erin met remsporen ervoor. Een verwijzing naar de gevaren van alcohol in het verkeer." 8 heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2012 | | pagina 8