lil 2X IN DE PRIJZEN! Zoeken naar talent Winnaars! DRIE VRAGEN AAN... i Ingrid Ardonne van HR, over het vernieuwde beloningsbeleid IWat houdt het ook alweer in? "De belangrijkste vernieuwing is dat medewerkers in de functiegroepen 1 tot en met 7 die aan het maximum van hun schaal zitten voortaan elke twee jaar een eenma lige uitkering kunnen krijgen als ze zeer goed presteren. Deze uitkering is pensioen- gevend." 2 Waarom is dat nodig? "Bij HEINEKEN willen we uitstekende resultaten neerzetten met uitstekende mensen. Dit mag worden teruggezien in de beloning. Dat werkt motiverend en past bij de methodiek van het Resultaatgericht Beoordelen (RGB). Met deze eenmalige uitkering is het voor medewerkers die aan het einde van hun schaal zitten toch mogelijk om extra beloond te worden afhankelijk van hun prestaties." 3 Wat moeten ze ervoor doen? "Als een medewerker gedurende twee opeenvolgende jaren een B/C of hoger als eindbeoordeling krijgt in het RGB, dan ontvangt hij of zij 2,5 procent van het jaar salaris (exclusief vakantietoeslag en andere toeslagen). Bij een score van B, B/A of A is dat zelfs 5 procent. Het gaat om reeksen van twee jaar. Eén jaar telt maar één keer mee. Als je over het jaar 2011 een score hebt van B/C of hoger en over 2012 weer, dan kun je in juli 2013 een eenmalige toeslag ontvangen. Blijf dus in gesprek met je leidinggevende over (de voortgang van) je functioneren en weet wat er van je wordt verwacht om in aanmerking te komen voor een eindscore van B/C of hoger." In juli 2012 ontvangt iedereen in de functiegroepen 1 t/m 7 per brief meer informatie over het vernieuwde belo ningsbeleid en bijbehorende spelregels. Onlangs won Trade Marketing Retail twee Golden Challenge Awards. Dit is een prijs voor bijzondere prestaties op het gebied van Trade Marketing en Category Management, beoor deeld door een jury uit de handel en industrie. IHoe kun je het bier in de schappen nóg meer beleving meegeven, zoals dat nu ook al gebeurt bij het wijnschap? Perry Dekkers pre senteerde een innovatief schap, waaraan onder andere sfeerbeelden, een slimme segmentatie op basis van kleurverdeling en informatie over pils is toegevoegd. Dit concept is inmiddels geïm plementeerd in drie winkels. Een innovatief en positief verhaal over bier, oordeelde de jury. 2 In de categorie Shopper Activation won Suzanne Giele met de case Dry Sampling Cider. Hierbij krijgen klanten in de winkel informatie over Jillz gekoppeld aan een korting die ze direct kunnen verzilveren. Een vernieu wende case met persoonlijke aandacht voor de klant, aldus de jury. Al met al in beide gevallen een mooie opsteker! HEINEKEN is altijd op zoek naar talenten, van monteurs tot controllers en trainees. Maar hoe trekje de goede mensen aan? "Zo'n 80 procent van de kandidaten wordt via de huidige website, werkenbijheine- ken.nl, geworven. Op de site vertellen HEINEKEN-medewerkers wat hun werk inhoudt, en dat blijkt een belangrijke bron voor kandidaten. Vandaar dat we een campagne hebben ontwikkeld die daarop voortborduurt," legt Maroesja Luiten van Recruitment uit. "We hebben daarvoor een aantal werknemers gefotografeerd en zij vertellen over hun werk. Ze staan als het ware voor het werk: bijvoorbeeld een verpokkingslijn in onze brouwerij. Overigens zijn we ook op Linkedln actief. We plaatsen er vacatures, zoeken proactief naar geschikte medewerkers en hebben een company page. Ook kan ieder een een potentieel nieuwe collega aandragen en daarmee 1.000 euro verdienen." De delegatie van Commu nicatie Public Affairs met CFO René Hooft Graafland en de Awards. Prijsuitreiker Sean O'Neill had zich voor de gelegenheid (gala met een vleugje rock-'n-roll) in Elvis-kostuum gehesen. Tijdens de jaarlijkse HEINEKEN Corporate Relations Conferentie in Madrid vond eind april de uitreiking plaats van de Market of the Year Award 2011/2012. Communicatie Public Affairs HEINEKEN Nederland wist deze prestigieuze prijs in de wacht te slepen. De prijs werd uitgereikt door Sean O'Neill, Chief Corporate Relations Officer van HEINEKEN NV, in aanwezigheid van René Hooft Graafland, lid van de Raad van Bestuur. Hij prees onder meerde communicatieonder steuning voor de HNS Visie 2012 en het partnershipbeleidvan HEINEKEN Nederland met gemeenten en zorginstellingen. Ook won HEINEKEN Nederland met zijn duurzaamheidsbrochure voor de horeca de Award voor de categorie Sustainability. HEINEKEN NL magazinJ 5

Heineken NL Magazine | 2012 | | pagina 5