Like! appie APPS Goed om te weten 'Nu al komt zo'n 10 procent van alle online bezoekers via hun mobiel naar onze websites' -A Het is nog niet zo lang geleden dat zoeken op internet vooral een kwestie was van het gebruik van een zoekmachine. Nu smart- phones wijdverbreid zijn geraakt, is dat compleet veranderd. Het internet op je mobiel gebruik je tegenwoordig met behulp van slimme programmaatjes: de zogenaamde apps (afkorting van application, oftewel toepas sing). Ze hebben vaak één taak waarbij ze slim gebruikmaken van de unieke eigenschappen van een smartphone en de toegang tot mobiel internet. Voor wie nog niet zo'n apparaat bezit: een smartphone is eigenlijk een minicomputer waarmee toevallig ook gebeld kan worden. Verder kun je ermee fotograferen, navigeren, spraak herkennen, muziek afspelen en natuur lijk internetten. ACHT CONSULTANTS HEINEKEN wil graag daar aanwezig zijn waar de klant bereikt kan worden. Het is daarom vanzelfsprekend dat er ook op de broekzak van de consument wordt gemikt. Daarom bouwt HEINEKEN goede apps en mobiele websites voor zijn merken, zo verklaart senior e-busi- nessconsultant Mark van Rossem. "Mobiele telefonie is een fundamenteel onder deel van onze online strategie. Nu al komt zo'n tien procent van al onze online bezoekers via hun mobiel naar onze websites." POPULAIRE APPS "De meest populaire apps bieden spelletjes, entertainment, nieuws of vallen onder de categorie 'productiviteit'. Die laatste onder steunen bijvoorbeeld bepaalde werkproces sen, van filemeldingen tot het betalen van een parkeerplaats. Veel apps zijn gratis of anders zeer goedkoop, vaak niet meer dan 80 cent," aldus Mark. De voordelen van de apps die het e-business- team heeft laten ontwikkelen voor de merken van HEINEKEN zijn legio. Niet alleen is het bereik van de consument via een app effectief en de waardering hoog, daarnaast kunnen de merken het app-gebruik analyseren en zo meer leren over consumentengedrag en de behoeftes van de klant. Bovendien zijn apps eenvoudig te combineren met sociale media zodat gebruikers de content zelf kunnen delen met vrienden. Mark is er dan ook volledig van overtuigd: "De toekomst is aan de smartphone en de apps." Veel gratis apps hebben reclame of beperkte mogelijkheden, bij betaalde apps verdwijnen advertenties en beperkingen vaak. Apps die geregeld via gps doorgeven waar iemand zich bevindt, kunnen de batterij van een telefoon snel opmaken. Deze instelling kun je ook uitzetten. Niet alle smartphones bieden evenveel goede apps. Dit is afhankelijk van het type: iPhone, Android of BlackBerry bijvoorbeeld. Er verschijnen steeds vaker 'tijdelijke' apps die alleen in een bepaalde periode actief zijn, bijvoorbeeld tijdens een toernooi als het EK. APPIE "Populaire app van Albert Heijn. Naast recepten en boodschappen lijstjes is het nu ook mogelijk om de boodschappen op volgorde van aanbod in de winkel te zetten." YELP "Een van de beste social commu nity's rond restaurants en andere horeca. Gebruikers kunnen ook eikaars waardering beoordelen. Wie een relevante mening heeft, komt zo snel bovendrijven." DRINKWIJZER "Hou een drinkdagboek bij zodat je exact weet hoeveel je drinkt. Ook is het mogelijk om verschillende alcoholische dranken met elkaar te vergelijken." SUPERWIJZER "Scan barcodes op supermarktpro ducten om te zien hoe duurzaam ze zijn. In eerste instantie gaat het om vlees, zuivel, eieren en vleesvervan gers, later ook andere producten." 18 HEINEKEN NL magazine

Heineken NL Magazine | 2012 | | pagina 18