DRY SAMPLING WERKT! Voor vader Verdien 1000,- JU DRIE VRAGEN OVER... de Heineken EK-campagne Zie je een leuke vacature voor een vriend, je buurvrouw of studiegenoot bij HEINE- KEN Nederland? Wijs ze op de functie en verdien er zelf 1000,- mee als die kandi daat wordt aangenomen! Als medewerker ben je immers ook ambassadeur van onze organisatie. Bovendien blijken kandidaten die zijn voorgedragen door medewerkers meestal goede nieuwe collega's te zijn. Alle vacatures vind je op werkenbijHEINE- KEN.nl. Kijk voor de spelregels op Hei Port onder 'Werken Bij'. /«v Onlangs bij Gall Gall geweest? Dan heb je hem misschien al gezien, de nieuwe Brand proeverij- verpakking. Vier bieren van Brand: Pils, Up, Imperator Weizen, samen met een 30 cl-glas en een bierenboekje. Per 1 mei bij Gall Gall voor 7,99. Een leuk vaderdag cadeau, maar ook een goede manier om consumenten kennis te laten maken met de verschillende jaarronde Brand bieren. Het hele jaar verkrijgbaar. Honderden demonstrateurs mochten vorig jaar op de winkelvloer kortingen uitdelen en het ver haal achter cider (Jillz en Strongbow) en Brand vertellen. Het was een groot succes. Daarom staan ook dit jaar weer diverse dry sampling-acties op stapel. CIDER: "We hebben vorig jaar in duizend winkels actiebonnen uitgedeeld, waarmee consumen ten met 50 procent korting Jillz of Strongbow konden aanschaffen," vertelt junior brandmanager Bing van der Lande. "Het liep ontzettend goed: maar liefst 45 procent van de mensen die we aanspraken, ging over tot aankoop." Wordt het nu net zo'n succes als vorig j aar? Bing: "Ik ga ervan uit dat we het succes evenaren. Dat wordt een mooie uitdaging, aangezien we dit jaar werken met een korting van 30 in plaats van 50 procent. We staan tot begin juni in de winkel en na een zomerstop weer vanaf september tot november." BRAND BIER: Het voordeel van dry sampling is dat je mensen op een hoogwaardige manier kunt vertellen over het product, benadrukt junior brandmanager Constantijn van Nispen. "Dat is belangrijk bij een bier als Brand, vanwege het verhaal erachter. Brand is een pils dat zich écht on derscheidt van andere bieren, omdat het met meer hop wordt gebrouwen en daardoor een unieke smaak heeft." Zo'n 250 getrainde demonstrateurs zullen dit j aar in 750 winkels uitleg geven over de eigenschappen van Brand, en een korting van 30 procent uitdelen. Het blijkt dat een op de vier shoppers dan graag thuis een kratje Brand probeert en bewuster proeft. En bewust proeven is overtuigd worden!" IWaar zien we het premium deze zomer terug in de media? Rob van Griensven: "Het Rugnummer-shirt is het onderwerp van de nieuwe Heineken- commercial, die volop op tv te zien zal zijn vanaf 2 mei tot en met de EK-poulewedstrij- den. Daarnaast werken we samen met RTL Nederland aan het bekende tv-programma VI Oranje. Ook zijn we aanwezig op de Ach ter Oranje-pagina's in de Telegraaf. En omdat we een actie hebben op Facebook, zullen we ook daar ruimschoots adverteren." 2 Welke acties voert Heineken bij supermarkten en slijterijen? Fleur de Vries: "Vanaf 5 mei ontvangen con sumenten in supermarkten en slijterijen een Rugnummer-shirt bij de aankoop van een krat Heineken. Dat is ons grootste product, dus zo kunnen we het beste resultaat boeken in volume en bereik van consumenten. Verder vind je vanaf eind april op alle Heineken verpakkingen de slogan 'Als één team achter Oranje'. In acht daarvan zit een actiecode waarmee je kans maakt op prijzen. De buitendienst zal - onder andere met hulp van collega's van kantoor - vanaf 7 mei zoveel mogelijk winkels oranje kleuren met fantastisch mooi POS-materiaal." 3 En bij horecagelegenheden? Reinoud Ottervanger: "Al begin mei gaat Heineken ook in de horeca de Oranjekoorts aanwakkeren. Zo is er een actie waarbij bezoe kers van ruim 1.000 horecagelegenheden bij aankoop van vier Heineken bier kans maken op prijzen. Zoals het premium en tickets voor uitzwaaiwedstrijden. En op 30 mei zullen honderden collega's ruim 2.000 Heineken cafés oranje kleuren. We maken het mensen zo mak kelijk mogelijk om te bestellen en te genieten door bijvoorbeeld het inzetten van pitchers en bestelvilt. Ook in de horeca staan we dus als één team achter Oranje!" heineken nl magazinl 9

Heineken NL Magazine | 2012 | | pagina 9