to co Alle OR'en compleet e Groen op weg tt NIEUWS Onlangs bezocht Kennisinstituut Bier de dertien locaties van HEINEKEN Nederland. Bij de stand konden medewerkers een korte quiz invullen over bier en gezondheid. Van alle respondenten wist... 99% dat bier een natuurproduct is 94% dat bier past in een gezonde leefstijl 88% dat het goed kan zijn voor hart- en bloedvaten 62% dat alcohol niet volledig verdwijnt na een uur koken (25% blijft achter) Overigens wist 79% niet dat bier niet calorierijker is dan wijn. Iets om te onthouden! Op de foto zomaar een vrachtwagen, zou je denken. Toch gaat het om een uniek exemplaar. Volvo heeft namelijk tien hybride vrachtwagens voor de Nederland se markt ontwikkeld, waarvan HEINEKEN er een in bruikleen heeft als kelder bierwagen. "Normaal rijden vrachtwagens op diesel, maar deze hybride wagen rijdt tot 30 km/uur elektrisch," vertelt Sven Lakerveld, manager Logistieke Services in Den Bosch. "Daarboven schakelt de auto over op de dieselmotor. Dit geeft al met al 30 procent minder C02-uitstoot. Ook is de motor veel stiller." Is dat niet gevaarlijk, een stille vrachtwagen? Sven: "Extra voorzichtigheid is wel geboden, ja. Daarom gaat Volvo ook bekijken hoe dat kan worden opgelost, bijvoorbeeld met extra geluid. We krijgen in ieder geval leuke reacties van klanten. En deze vrachtwagen is ook weer een goede stap op weg naar de groenste brouwer worden." U IJ ML II I»; Ktt ROL-WI ki| En hij heet... Wat wordt de naam van het nieuwe Brand glas dat onlangs is ontworpen? Dit keer mogen de 200 Brand proeflokalen (en hun gasten) dat bepalen. De leukste inzendingen worden geplaatst op de site van Brand, en via facebook.com/brandbier mogen consu menten dan zelf de mooiste naam kiezen. Het nieuwe glas, dat onlangs succesvol is geïntroduceerd in de horeca, heeft een nieuwe, kwalitatieve uitstraling die goed past bij Brand. Vandaar ook een voetje. Daarnaast is gekozen voor een hoog, smal en dun glas dat ervoor zorgt dat de hopsmaak en -geur perfect tot hun recht komen. Meedenken over een nieuwe naam? Kijk dan op www.brand.nl en ga naar een proeflokaal bij jou in de buurt! 1340 ntwuurde UlrrtQM mmunic k Goïcmdhel rnilwoeide btaïansuroptlc Onderzoek 1 (jfjgcidltwd Op 28 maart was het zover, de verkiezin gen van de OR-leden. Anton Verstraeten, voorzitter Centrale Ondernemingsraad, vertelt: "We hebben bij HEINEKEN Nederland vier ondernemingsraden: voor Commercie, Vrumona, Business Support en HNS. Voor die laatste moest er echt gestemd worden, voor de andere drie OR'en waren evenveel aanmeldingen als beschikbare plaatsen." Blij met de nieuwe leden? Anton: "Ja! Het aantal aanmeldingen overtrof m'n verwachtin gen." Onderwerpen waar de nieuwe en oude leden zich over moeten buigen zijn er genoeg: onder andere duurzame inzet baarheid, veiligheid, gezondheid, sociaal beleid en inspelen op levensfasegericht personeelsbeleid. Voor HNS geldt dat er nog onderdeelcommissies worden gefor meerd door middel van verkiezingen. 8 HEINEKEN NL magazine

Heineken NL Magazine | 2012 | | pagina 8