'GROENE IDEEËN GENOEG' VRAGENVUUR In 2020 willen we de groenste brouwerij ter wereld zijn, is twee jaar geleden afgesproken. We spraken Maarten Bakker, manager Duurzaamheid HNL. Vertel, hoe worden we 'de groenste brouwer'? "Internationaal willen we als HEINEKEN aan de top van de SAM Dow lones Sustainability Index staan. Voor HEINEKEN Nederland betekent dit werken aan onderwerpen als klimaatneutrale brouwerijen, energiezuinig transport, duurzame grondstoffen, minder afval en aandacht voor duurzaamheid in de gehele keten." Waarom al die moeite? "Als je het mij vraagt, loopt de pure consumptie maatschappij zoals we die de afgelopen decen nia hebben gekend op z'n eind. Uiteindelijk zullen consumenten onze producten alleen nog maar willen consumeren als ze ervan overtuigd zijn dat we iets toevoegen aan milieu en maat schappij." Mooi verhaal... Maar tellen economische argumenten niet zwaarder? "Ia, uiteraard! De grote verduurzamingsslag kan alleen door het bedrijfsleven gedragen en gemaakt worden. Als de bedrijven geen winsten meer maken, zullen ook innovaties en lange- termijninvesteringen stil komen te staan. En die zijn nu juist de drijvende kracht voor oplossingen die we in de komende jaren moeten vinden met z'n allen. Maar balans in de dagelijkse beslissingen is heel belangrijk." Wat hebben we in 2011 al bereikt? "Onder andere in de horeca zijn grote stappen gemaakt. Voor onze koelapparatuur hebben we groene alternatieven geïntroduceerd, zoals het Groene David mobiele tapsysteem en de nieuwe Extra Cold-installatie. Daarnaast zijn we uitgebreid in gesprek gegaan met onze horecaondernemers. De C02-footprint is in kaart gebracht en we hebben een hybride kelderbierauto. Hopelijk rijdt dit jaar ook de eerste elektrische vrachtauto." sokkenomgeving... Mijn rol is nu ervoor te zorgen dat we de vertaalslag maken van stra tegie naar praktisch en uitvoerbaar. Uiteinde lijk wil ik na deze opdracht ook weer terug naar een commerciële rol, om dan duurzaamheid weer in de praktijk te beoefenen. Dus voor mij geen sokken alsjeblieft!" Vierhonderd ideeën tijdens de duurzaamheids- week vorig jaar. Wat is ermee gebeurd? "Binnenkort zetten we alle ingezonden ideeën op intranet, zodat iedereen kan lezen wat ermee gebeurt. Ie ziet het enthousiasme onder de werknemers, maar ook bij onze klanten. Velen zijn zeer betrokken en dat is ook nodig om ons doel in 2020 te bereiken!" Hoeveel geitenwollen sokken heb jij al gekocht? "Nou, voorheen was ik accountmanager in de horeca en dat is niet bepaald een geitenwollen- 22 HEINEKEN NL magazine

Heineken NL Magazine | 2012 | | pagina 22