'HET IS EEN SOORT WETENSCHAP, FASCINEREND' HOBBYBROUWERS fife* n Naam: Alexander Hanke (29), De Dapper brouwerij ("Ik woon in de Dapperbuurt in Amsterdam, vandaar") Beroep: Geoloog, verbonden aan de Universi teit van Amsterdam Hobbybrouwer sinds: 1 jaar Favoriete bier: Staropramen (Tsjechisch pils) Favoriete biermoment: "Ik kom graag bij Brouwerij 't IJ, in Amsterdam. Daar is het altijd gezellig. Zoiets zou ik ooit zelf ook willen opzetten." Pas een jaar is hij nu aan het brouwen. Maar zijn hobby heeft er inmiddels voor gezorgd dat Alexander Hanke zich tot de populairdere huisgenoten mag rekenen in zijn Amsterdamse wooneenheid. "Ze komen graag langs om te proeven. En ze helpen ook weieens mee met brouwen. Dat doe ik nu nog in de keuken, maar over een tijdje hoop ik ermee naar de kelder te verhuizen waar nu mijn opslag en koeling staan." Op een feestje dronk hij een door vrienden ge brouwen bier en dat smaakte naar meer. Zoals de meeste amateurbrouwers begon ook hij met een blik moutextract en schakelde daarna over op het brouwen met losse ingrediënten. "Het is fascinerend. Brouwen is een soort wetenschap. Het proces van fermenteren, de enzymen die hun werk doen, de temperatuurstappen die je moet maken..." Iedere twee weken maakt hij een brouwsel in zijn ketel van 150 liter. "Ik heb twee soorten bier die ik probeer constant van smaak te houden. Een pils en een Schwarzbier. Daarnaast maak ik een wisselbier en dat kan van alles zijn." Alexander komt uit Thüringen, dat bij bierlief hebbers bekendstaat om het daar gebrouwen Schwarzbier. Met dit pikzwarte bier groeide hij naar eigen zeggen op. Een collega wees hem op de pilswedstrijd. Voor zijn pils gebruikt hij gist uit Tsjechisch Bohemen. "Dat is immers de bakermat van het pils. Ik hoop dan ook echt het origineel te benaderen. Uit Plzen dus. Ik heb het water daarom een beetje zuurder gemaakt en er wat meer hop in gedaan dan gebruikelijk. Ik heb het net vijf dagen geleden gebrouwen. Inmiddels gist het al en wil ik het nog zeker acht weken laten rijpen. Dat zou toch te gek zijn? Mijn pils dat echt op de markt komt!" 16 heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2012 | | pagina 16