HIGHLIGH S VERKOOPKANALEN BIG STAR DE STRAAT OP KROEG 'APK' Om de retailcollega's beter te ondersteunen, zullen dit jaar in de supermarkten verschillende verpakkingen worden aangeboden. Daarin wordt Heineken veel flexibeler. Er komen verpakkingen geschikt voor iedere plaats en ieder moment. Wat de laatste jaren een beetje vergeten dreigde te raken, is het convencience- kanaal, aldus Ralph. "Dit zijn bijvoorbeeld avondwinkels en buurtzaken. Die zullen dit jaar weer extra aandacht krijgen. Daar gaan we op inzetten met de buiten dienst. We richten ons op het Heineken 33 cl-blik en gaan onze zichtbaarheid verbeteren door middel van koelkasten, vlaggen en borden." Een ander belangrijk verkoopkanaal is de slijterij. Daarvoor komt de focus te liggen op tapbier, met naast de Beertender en het Tapje de verhuur van de Heineken Cooltap. Zie ook blz. 12. Het is een bijzonder en flitsend bierflesje: de STR Bottle, dat via 350 geselecteerde kroegen zal worden verspreid. Het fraaie flesje past bij uitgaan, het strand, de meer feestelijke, hippe omgevingen. "Vorig jaar is de STR Bottle al geïntroduceerd, maar nu gaan we hem ook echt uitrollen," aldus Ralph. "Het flesje zelf vertelt het hele Heineken merkverhaal: innovatief, kwalitatief en eigentijds." Net als Star Player won het flesje onlangs een Gold en Silver Lion. Waarschijnlijk heb je ze ook wel gezien, de opvallende abri's langs de kant van de weg en bij bushaltes met slogans als 'Bekroond werk' of 'Getapt in 175 landen, maar wij waren eerst'. Het is onderdeel van het voornemen om overal in de media aanwezig te zijn, vertelt senior brandmanager Annelotte Palthe. "Op tv, maar dit jaar meer dan in voorgaande jaren ook in outdoorreclame. Abri's werken goed, weten we inmiddels. We benadrukken de kwaliteit van het product. Vandaar de kroonkurken, het glaswerk, de blikjes... Terug naar de basis, maar dan wel met humor gebracht." De abri's zijn te zien in de dertig grootste steden in Nederland. Is het glaswerk op orde? Hoe zit het met de viltjes? En met de tapzuil, de tapknop en de binnen- en buitenreclame? Zo'n 5.000 kroegen zullen dit jaar extra tegen het licht worden gehouden. Locaties zijn belangrijk in het contact tussen de consument en het Heineken merk. Ze bepalen in belangrijke mate de kwaliteitsperceptie en merkvoorkeur voor de consument. Uiteinde lijk leidt dit tot meer verkoop in de super markt als de consu ment voor het schap staat met al onze concurrenten erbij. HEINEKEN NL magazine 11

Heineken NL Magazine | 2012 | | pagina 11