Nog even om ieders geheugen op te frissen: waarom werd de Ambitie geïntroduceerd? Philip: "We wilden duidelijkheid scheppen voor de buitenwereld maar ook voor het eigen personeel. Neem bijvoorbeeld nieuwe collega's. Zij willen weten waar we voor gaan als bedrijf. En dan wilden we ook de verzui ling binnen HNL verder terugdringen. We waren in het verleden te sterk opgesplitst in vier units: Supply Chain, Business Services, Brouwerijen en Vrumona. Mensen voelden zich onderdeel van een van die vier units. Dat is een cultuur die je moet bestrijden. We hebben nu een gemeenschappelijke lijn. Het geeft de richting aan waarin we ons willen begeven." Willem: "Ondernemerschap, samenwerkingen resultaat gerichtheid, die kerncompetenties zijn heel belangrijk. Daarmee spreek je als directie een verwachting uit naar je collega's. Een Ambitie helpt mensen om zich te richten op de speerpunten van het bedrijf. Als je deze definieert, krijg je een soort zucht van verlichting. Het is duidelijk waaraan we gaan werken." Waar hebben we vooruitgang geboekt in 2011? Willem: "We zijn explicieter geworden met betrekking tot het verantwoord gebruik van resources, ons duur- zaamheidsbeleid. We zijn bijvoorbeeld heel druk met het realiseren van windmolens op de brouwerijen, naast Den Bosch nu ook in Zoeterwoude. Over anderhalf tot twee jaar staan die er. Dat is een fantastisch vooruit zicht. Ik ben ook trots op de visie die we binnen HNS hebben geformuleerd voor 2015: 0+1+13,5=14,5* Staat voor 0 ongevallen, nummer 1 bij service- level, kwaliteit, NPI's en duurzaamheid, productiviteit van 13.500 hectoliter per medewerker en 14,5 productiekosten per hectoliter. HEINEKEN NL magazine 7

Heineken NL Magazine | 2012 | | pagina 7