HORECA Het horecakanaal merkt de laatste jaren dat mensen vaker hun vertier thuis zoeken. In deze markt is het een uitda ging om aandeel te behouden en uit te breiden. Toch is dat wat bier betreft wat in 2010 en 2011 is gebeurd. "Een goede prestatie," vindt Jeroen Corver, van het Horecateam: "Zeker gezien het feit dat wij vanuit Europese wetgeving met ons marktaandeel van 50 procent als enige brouwer geen vaste leveringscontracten met horecaondernemers mogen aan gaan. Wij moeten dus andere middelen inzetten, bijvoorbeeld activatieprogram- ma's als Goed Getapt en Heineken Extra Cold: programma's waarmee we eerder zijn begonnen, maar die in 2011 verder zijn verbeterd voor meer effect." Ook Horeca heeft het afgelopen jaar intensiever samengewerkt met andere afdelingen. "We hebben heel goed ge scoord met de Ellipse-glaspromotie die we ontwikkelden met Retail en Marke ting," vertelt Jeroen. En ook veel nieuwe producten hebben het goed gedaan. Net als in Retail deed Jillz het goed, we heb ben een kwart meer verkocht en ook Des perados en Sol lieten een grote stijging zien. Daarnaast hebben we een grote klapper gemaakt met Brand Weizenbier. De buitendienst heeft hier overigens een uitstekende rol in gespeeld." Over de toe komst is Jeroen gematigd positief. "Voor ons wordt het belangrijk te focussen op kanalen waar de kansen liggen en veel energie te blijven steken in de perfecte uitvoering van activiteiten." Vrumona ziet eveneens weinig groei in de horeca. Wel is er beweging in de con- veniencehoek. "De behoefte om altijd en overal frisdrank te kunnen drinken neemt toe, vooral het 'on-the-go-segment' waar we dit jaar bijvoorbeeld met succes de 50 cl Royal Club introduceerden," vertelt Gerrit. "Daarnaast blijven we ook dit jaar zoeken naar manieren om de efficiency verder te verbeteren. Dat gaat zeker luk ken: mensen weten elkaar steeds beter te vinden om samen naar oplossingen te zoeken. Daar ben ik erg trots op." Isabelle Spindler- Jacobs, directeur Retail: "Onze innovaties, zoals Tapje, maar ook Jillz, Desperados en Wieckse Witte 0.0%, hebben het heel goed gedaan." I >7T IIIIÏ1 r4 - -N Ir Gerrit van Loo, directeur Vrumona: "We zullen blijven zoeken naar manieren om de efficiency te verbeteren. Dat gaat zeker lukken: mensen weten elkaar steeds beter te vinden."

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 9