Onze markt staat al enkele jaren onder druk. In 2011 was dat niet anders. Toch zijn er bij Retail en Horeca afgelopen jaar ook successen geboekt, vooral dankzij onze innovaties. 'EEN JAAR VOL UITDAGINGEN' Geen EK of WK voetbal in het afgelopen jaar en een slechte zomer. Dat merken we meteen als bierbrouwer. Maar ook los daarvan bood de markt voor bier en frisdrank in 2011 voldoende uitdagingen. Isabelle Spindler-Jacobs, directeur Retail, blikt terug: "Met name onze kratten Heineken en Amstel en blikjes Heineken hebben het lastig, vooral vanwege gedaalde consumentenprijzen van onze concurrenten. Gelukkig is er ook goed nieuws. Onze inno vaties zijn bijvoorbeeld goed aangeslagen. De Tapjes die we dit jaar geïntroduceerd hebben, zijn een groot succes. Ook Jillz heeft het goed gedaan, 20 procent beter dan in 2010, en Desperados zelfs 60 pro cent beter." Daarnaast was de introductie van Wieckse Witte en Rosé 0.0% zeer geslaagd." Gerrit van Loo, directeur Vrumona consta teert tevreden dat het wat frisdrank be treft een mooi jaar is geweest. "De totale frisdrankmarkt in Retail is licht gegroeid," vertelt hij. "Die groei zit vooral aan de on- derkant van de markt, in de private labels van met name Lidl en Aldi. Bij de merken is de situatie stabiel: ook ónze positie qua merken is stabiel gebleven. De invloed van de economische tegenwind lijkt dus mee te vallen. Het consumentenvertrouwen is inmiddels gedaald tot het niveau van 2008, het dieptepunt van de crisis, maar de bestedingen in onze markt lopen daar niet mee in de pas. De reden daarvan is vooralsnog onduidelijk." Wat wel duidelijk is, is dat ook bij Vrumona introducties en innovaties belangrijk zijn geweest in 2011. "De frisdrankmarkt is een snellere markt dan de biermarkt," legt Gerrit uit. "Ie moet dus alert blijven reage ren. En dat hebben we gedaan. De nieuwe smaken Sourcy Vitaminwater deden het bijvoorbeeld erg goed, de trend naar gezondere frisdrank zet absoluut door. We zijn met dit merk dit jaar de 100.000 hectolitergrens gepasseerd, dat was echt een hoogtepunt! Ook met de nieuwe sma ken van Crystal Clear en de nieuwe Sisi Fruit Limo hebben we goed gepresteerd."

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 8