Het overlijden van collega Maaike van de Poel is ook op de afdeling Logistiek (CS&L) hard aangekomen. "Dat is absoluut voor ons het dieptepunt van afgelopen jaar geweest," vertelt manager Exportlogistiek Harry Werkman. Maar 2011 kende ook veel positieve kanten. "Afgelopen jaar hebben we diverse ontwikkelingen in gang gezet die langzamerhand vruchten be ginnen af te werpen. Zo heeft Logistiek de eerste stap gezet in het TPM-traject. Daardoor zijn we efficiënter gaan werken en kunnen we verliezen in de keten beter elimineren. Een duide lijke vooruitgang dus. Ook belangrijk zijn onze vorderingen op het gebied van duurzaamheid. We kijken steeds kritischer naar manieren om duurzamer transport te realiseren. Dat heeft onder meer geresulteerd in de inzet van grotere vrachtwagens - de'eco-combi's':" De afdeling Verpakken kende in 2011 eigenlijk alleen maar hoogtepunten, meent productiemanager Koert van de Pest van Verpakken Zoeterwoude. Neem het veiligheidsbeleid: "In 2011 hebben we vele onveilige situaties opgelost." Een tweede 'hoogtepunt' vormde de samenwerking met andere afdelingen Koert: "In 2011 is de invoering van het nieuwe Sales en Opera tions Planning (S&0P)-proces afgerond. We hebben nu vaker overleg met alle afdelingen in de keten om samen te zorgen dat de klant volledig en op tijd beleverd wordt. Ook de samen werking met Verpakken 's-Hertogenbosch is verder versterkt. Onder andere op het gebied van opleidingen en TPM wisselen we steeds meer ervaringen uit." MEER VOLUME Ook in de samenwerking met klanten is veel bereikt, meent Koert: "Eind 2010 was de verwachting dat de vraag naar 18-fles-verpakking vanaf 2011 zou stijgen. Daarom hebben we de capaciteit efficiënter ingezet, en konden we meer volume produceren en een nieuwe, voor de klant goedkopere 18-fles- verpakking introduceren. En winst zien we ook op het gebied van duurzaamheid. In 2011 hebben we allerlei maatregelen getroffen om energiezuiniger te produceren. Goed voor het milieu en het leverde een flinke kostenbesparing op." Tot slot noemt Koert de intensieve opleiding van de teamleiders Ver pakken: "Deze opleiding op hbo-niveau is in 2011 door eigen HEINEKEN-collega's samengesteld en gedoceerd. Daar mogen we heel trots op zijn!" KETENPARTNERS - -.'v., "Omdat in 2011 duurzaamheid en efficiency hoog op de agenda zijn gezet, is het afgelopen jaar ook de samenwerking met .nieuwe ketenpartners, zoals het Logistiek Centrum in Den Bosch en Alpherium, verder geoptimaliseerd." Naast al deze 'procesmatige' hoogtepunten besluit Harry zijn terugblik met enkele personele ontwikkelingen: "In 2011 hebben we het functiegebouw voor de logistiek medewerkers in de magazijnen afgerond. En, last but not least, hebben we twee nieuwe mensen, Koos Tromp en leroen Schrijvers, in ons ma- nagementteam verwelkomd. Samen met hen gaan we de in jaar ingeslagen weg in 2012 vervolgen!"

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 5