400 GROENE IDEEEN OP DE BRES VOOR ANDEREN L FUTURE Brewing a Better Future kan ook betekenen: zorgen voor anderen. Met dat idee zetten bijvoorbeeld HR-collega's zich een dag in voor mensen die het minder goed hebben. Zo ook op 14 april 2011. Ingrid Ardonne, adviseur Compensation Benefits Arbeidszaken legt uit: "Na een presentatie in de ochtend verdeelden we ons in groepen. Eén groep heeft bij een school in Amsterdam Zuid-Oost een schoolplein opgeknapt; de andere groep gaf sollicitatie training aan vrouwen bij een Blijfhuis. Inmiddels zijn er concrete afspraken gemaakt om vanaf januari 2012 op een meer structurele basis sollicitatietraining te geven aan vrouwen uit het Blijfhuis Amsterdam." Veranderingsprocessen vragen vaak een lange adem. Dat geldt ook voor ons diversiteitsbeleid dat moet zorgen voor 30 procent vrouwen aan de top. Isabelle Spindler-Jacobs, directeur Retail ervaart: "Was diversity eerst nog een onderwerp waarover soms wat lacherig werd gedaan, tegen woordig is men zich meer bewust van de verschillen tussen mannen en vrouwen. En wordt er goed over nagedacht hoe we hier zo goed mogelijk gebruik van kunnen maken." Nela Wilten, van HR, beaamt: "In 2010 is veel progressie geboekt. De uitdaging voor 2011 was om dat vast te houden. Dat is redelijk gelukt, hoewel we merken dat we alert moeten blij ven om de doelstellingen te halen. Het ambassadeursteam ging alle MT's langs om de uitgangspunten van ons diver siteitsbeleid helder te maken en de behoeften van de MT's te inventariseren. Daarnaast zijn drie groepen vrouwelijke medewerkers getraind in het competentiegericht selecteren. Op deze manier borgen we dat alle sollicitatie gesprekken gevoerd worden door een man en een vrouw, zodat een sollicitant door een zo breed mogelijke bril wordt bekeken." Het effect van alle inspanningen werd goed zichtbaar tijdens de meest recente top-100 bijeenkomst. "Daar moesten alle nieuwe mensen zich voorstellen en dat waren voornamelijk vrouwen," aldus Nela. Duurzaamheid is voor de onderneming niet nieuw, maar heeft de afgelopen tijd wel een nieuwe dimensie gekregen. "Waren we voorheen vooral bezig met het besparen van energie, nu kijken we hoe we die efficiënt benutte energie kunnen vergroenen," legt Paul Bleijs, brouwerijmanager en voorzitter van de stuurgroep Duurzaamheid binnen HNS uit. "We staan aan het begin van vele ontwikkeltrajecten en hebben ervaren dat dit proces erg inspirerend werkt." Duurzaamheid leeft ook onder de collega's. Dat blijkt uit het aantal reacties op de oproep tijdens de duurzaamheids- week om ideeën in te sturen. "Ik was aangenaam verrast toen er zo'n 400 reacties binnenkwa men," vertelt manager Duurzaamheid Maarten Bakker. "Een aantal ideeën was direct bruikbaar, andere hebben we in overweging genomen voor later." Nu breekt het moment aan om de pijlen te richten op onze 15.000 horecaondernemers. "Duurzaam ondernemen kan ook kosten besparen," weet Maarten. "Ik zie er daarom persoonlijk erg naar uit om met ze in gesprek te gaan." Duurzame energie Paul Bleijs, brouwerij manager: "We kijken nu hoe we energie kunnen vergroenen. Bijvoorbeeld door het inzetten van alterna tieve brandstoffen zoals windenergie en ogas."

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 11