GOED BEZIG! Minder ongevallen op de brouwerijen, nieuwe aan dacht voor verantwoord alcoholgebruik, meervrouwen aan de top... Het gaat goed met de invulling van ons internationale motto 'Brewing a Better Future'. BREWING A BETTER Vorig jaar zijn onze dri-e Nederlpndse brouwerijen en Vrumona gaan samenwerken om de veilig heid op de werkvloer te verbetten. Eind 2010 werd in Zoeterwóude een pilot uitgevoerd met het STOP-veiligheidsprogramma Vdb-DuP_ont. "Die pakte-zeer positief uit, daarom hebben we het programma in 2011 geïmplementeerd in de andere drie vestigingen," vertelt Peter van Besouw, brouwerijmanager Brand en safety pilaar leider HNS en Vrumona. "Een van de harde afspraken daarbij is dat alle operators zo'n zes keer per jaar worden geobserveerd. Ie denkt datje brouwerij redelijk veilig is, maar we kwamen daarbij talloze verbeterpunten tegen. Daar zijn we mee aan de gang gegaan en nu is het aantal ongevallen met de helft afgenomen. Grote winst is dat iedereen zich veel bewuster is geworden van alle veiligheidsaspecten. Collega's houden elkaar scherp." Maar: "We rusten niet voordat we op nul zitten," aldus Peter. Uit de meest recente Climate Survey bleek dat 77 procent van de collega's zich goed geïnformeerd voelt over verantwoord alco holgebruik. "Een mooi resultaat, maar we streven natuurlijk naar meer," vertelt Lianne Visser, specialist Public Affairs. "Daarom laten we nu een frisse wind waaien door ons interne alcoholbeleid Cool@Work om dit opnieuw onder de aandacht te brengen. Bij de overgang van het project van onze Arbodienst naar de Communicatie PR in mei zijn wij begonnen met nieuwe materialen te ontwikkelen, zoals de Cool@Work-brochure die iedere nieuwe collega krijgt als hij in dienst treedt." Dat we goed bezig zijn, werd bevestigd tijdens de bedrijfsartsendag in november, georgani seerd door onze bedrijfsartsen Flip Werner en Jaap van Rosmalen. Flip: "Deze dag was bedoeld om kennis en ervaringen uit te wisselen. Er kwamen bedrijfsartsen van tien grote bedrijven. In het kader van het thema 'alcohol en werk' hebben meerdere sprekers die dag een presentatie gegeven over onze aanpak. Alle aanwezigen waren zeer lovend over ons beleid." Lianne vult aan: "En met de nieuwe brochure zullen de resultaten alleen nog maar beter zullen worden." 10 HEINEKEN NL Special

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 10