WAT VINDEN DE KLANTEN? AMBITIE IN DE PRAKTIJK GEVALLEN we met Brand, Amstel en Maes. Brand wordt sympathiek gevonden vanwege het Limburgse karakter. Amstel roept geen uitgesproken beeld op en wordt daarom eerder geaccep teerd. En dan is er nogMaes. Het is het tweede bier van België en sinds de overname van Scottish Newcastle in handen van Heineken. Het merk speelt geen rol in de Nederlandse biermarkt, maar het kan bij sommige klanten het ijs breken. Als klanten eenmaal gewend zijn, introduceren we een innovatief Heine- ken-alternatief zoals Extra Cold. Zo bouw je aan een relatie. Dat is wel een kwestie van een lange adem." NET ALS VOETBAL Ook in Zuid-Limburg is de aantrekkingskracht van Heineken niet zo vanzelfsprekend. "We zijn trots op ons Limburgs bier," aldus Lreek Laeven, regional sales manager Zuid-Midden- Limburg. "Vergelijk het maar met voetbal. Als Nederland speelt ben je voor Oranje maar je hart ligt toch bij de club uit je eigen stad of streek. Gelukkig hebben we Brand. Limbur gers hechten aan traditie en oorsprong. Dat claimen we met Brand. Bijvoorbeeld door de brouwerij, de oudste van Nederland, steeds meer te betrekken in onze activiteiten. We geven rondleidingen en gebruiken het proef lokaal 't Kelderke bij promoties. Dat slaat aan. Ook Amstel is populair in Limburg. Vroeger werd er onder licentie Amstel gebrouwen in de oude Huyben-brouwerij in Horn. En we profiteren van de populariteit van de Amstel Gold Race die ieder jaar in Valkenburg eindigt. Brand is bij ons het grootst, dan volgt Amstel en op de derde plaats komt Heineken." POWER Wat zowel Brand, Amstel als Heineken extra brengen ten opzichte van de lokale spelers is de power van een grote bierbrouwer. Lreek: "De Limburgse concurrenten zijn al lemaal goedkoper, maar bieden niet dezelfde aandacht voor zaken als training en innovatie. Ons pakket aan pro-fessionele zorg is gewoon veel groter. Het acquireren vergt wel geduld. Men is gewend ergens een nachtje over te slapen. En de merkentrouw is groot. Dat werkt ook in je voordeel. Als er in een café al vijftig jaar Amstel wordt geschonken, dan hoort dat voor die ondernemer net zo bij Limburg als een lokaal merk. Van vijandigheid ten opzichte van merken uit Holland is hier geen sprake. Toch zijn er wel gevoeligheden. Als een vrachtwagen met Heineken op de zijkant voor komt rijden bij onze Brand-klanten vinden ze dat niet zo prettig. Daar houden we wel rekening mee." excellente JJrrf I processen verantwoord gebruik van Sylvia Hermus, eigenaar van VV- kantine Cluzona in Wouw (Noord- Brabant) "In het verleden verkochten wij Jupiler, tot HEINEKEN bij ons aanklopte. We wilden wel met hen in zee, op voorwaarde dat het een Belgisch bier zou zijn of iets wat erop lijkt. Het werd Maes, en dat loopt onzettend goed!" Philip Pieters, eigenaar van Fleurian in Huybergen (Noord- Brabant): "Toen wij van Inbev overstapten op HEINEKEN kozen we voor Brand. Veel klanten die gewoonlijk in andere zaken Jupiler drinken, vinden een Brand-biertje weer eens wat anders... En klanten die juist ge hecht zijn aan Belgisch bier kunnen kiezen uit de vele speciaalbiertjes die we verkopen." Met onze merken groeien vergt extra verkoopkracht in de grensstreek met België. Het is een continue zware strijd om de gunst van de consument. Het hebben van meerdere succesvolle merken helpt om dit strategisch aan te pakken. Zo kunnen we er toch horecaverkoop- punten verwerven. HEINEKEN NL magazine 19

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 19