THUIS Classiaue-er 3x duurzaam idee NIEUWS Een mooie opsteker voor Jillz: het merk won onlangs De Classique 2008- 2011 van het tijdschrift Out-of-Home Shops, het vakblad voor het buitens huiskanaal. De Classique is de eerste en enige vakprijs die lange-termijn- succes beloont. De prijs onderscheidt namelijk producten en concepten die drie jaar geleden zijn geïntroduceerd en nu nog hun waarde bewijzen. En daar is Jillz natuurlijk een prachtig voorbeeld van! Daan Berendsen (trade marketeer Horeca) en Sophia Kerkhof-Schneider (brand manager Cider Sr Specialties) In duizend supermarkten door heel Neder land konden consumenten de afgelopen maanden kennismaken met Jillz en Strong- bow Gold. "Uit onderzoek bleek dat niet ieder een weet wat cider is en waar ze het kunnen vinden," vertelt Sophia Kerkhof-Schneider, brandmanager Cider. "Daarom hebben we dat nu aan ruim 300.000 mensen verteld." Omdat alcohol schenken op de supermarkt- vloer verbodenis, maakten Sophia en haar team gebruik van dry sampling. "Nadat we supermarktklanten hadden geïnformeerd over Jillz en Strongbow Gold, konden ze een fourpack kopen voor de helft van de prijs, om thuis te proeven." Dat werkte: er werden zo'n 150.000 fourpacks verkocht. Sophia: "We gaan dit volgend jaar nog grootser aanpak ken, en bijvoorbeeld ook Brand gaat met dry sampling aan de slag." Dit is hem: de winnaar van een splinter nieuwe, groene fiets. Het duurzame idee dat Huib Scholte, accountmanager Horeca (zie foto), instuurde tijdens de duurzaamheidsweek in juni, kreeg de meeste stemmen: een recyclebak maken voor bierviltjes. Huib: "We moeten de ondernemer ook laten zien dat we bezig zijn met duurzaamheid." Met de fiets is Huib heel blij. "Het wordt nog een hele uitdaging om deze mooie fiets in mijn woonplaats Rotterdam te beveiligen!" David Schut, medewerker Planning en Werkvoorbeiding (nummer 2), opperde om de heftrucks in de drankmagazijnen van de units te voorzien van aan-uitknoppen en William Begeer, assistent Productie controle (nummer 3), bedacht dat het warmteoverschot uit de hal Verpakken gebruikt zou kunnen worden om het bedrijfskantoor en de TD-ruimte in andere gebouwen te verwarmen. In totaal wer den ruim vierhonderd ideeën ingeleverd. Er wordt nu onderzocht hoe de ideeën van de drie winnaars uitgewerkt kunnen worden. 8 HEINEKEN NL magazine

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 8