MANAGEMENT 'Je ego is alleen maar een obstakel dat het behalen van een gezamenlijk doel in de weg staat' VERTROUWEN WINNEN VAN DE CONCURRENT AMBITIE IN DE PRAKTIJK eigen ontwikkelpunten met je collega's. Door dat iedereen zich op die manier blootgeeft, ontstaat er een sterke vertrouwensband in de groep. Je werkt heel intensief samen en wordt regelmatig geconfronteerd met je eigen gedrag. Collega's geven aan hoe je op ze overkomt en je krijgt adviezen hoe je het anders kan doen. Zo heb ik bijvoorbeeld geleerd om meer te vertrou wen op mijn intuïtie. Door mezelf te dwingen af en toe uit mijn comfortzone te stappen merk ik dat ik meer kan bereiken. Het mooie van de week is dat je ook veel leert van de invalshoeken en overtuigingen van je collega's uit andere disciplines. Want naast je eigen ontwikkeling moet er aan het eind van de week een goede oplossing voor de business case worden in geleverd. Allemaal heel waardevolle lessen die ik meeneem en toepas in mijn dagelijkse werk." Behalve dat zo n summer course intensief is, gééft het ook veel energie, vindt Sven Strunk, rayonmanager Verpakken Zoeterwoude. "Je wordt uit het dagelijkse proces gehaald. In je werk ben je bezig met operationele vraagstuk ken, kpi's en verbeteringen. Nu ga je met je persoonlijke leervragen aan de slag. De mijne: hoe kan ik met minder energie meer bereiken? We zijn binnen HEINEKEN heel ambitieus. We willen vaak twintig ballen tegelijk in de lucht houden. Dat kost veel energie. Soms is het beter te kiezen. Dat betekent dat je ook nee moet durven zeggen. Als je tien in plaats van twintig ballen in de lucht houdt, ben je veel effectiever." Een van Svens collega's volgt hetzelfde MD-traject. Ze zoeken elkaar af en toe op om met een kop koffie van een afstand naar het proces te kijken. Sven: "Even uit die tornado stappen en feedback vragen. Het heeft ook met vertrouwen in elkaar te maken. Moet je met een aantal collega's een presentatie geven aan de directie? Verdeel de taken en vertrouw op eikaars kwaliteiten in plaats van voortdurend te discussiëren over de inhoud. Geef elkaar de ruimte. Als je elkaar vertrouwt, vul je elkaar aan. Daarbij kost de samenwerking minder moeite en heeft het een veel beter resultaat." Dat het MD-traject alles behalve 'navelstaren' is, benadrukt ook Lieke Westendorp, manager Trade Marketing Out of Home bij Vrumona. "Het draait niet alleen om persoonlijke groei. Je moet als groep je energie en denkkracht bundelen. Tijdens de summer course praat je vijf dagen lang met collega's van onder andere Commercie, IT, Productie en Finance, maar ook met buitenlandse collega's. Dat verruimt je blik op het bedrijf en op de toekomst van HEINEKEN." De groep heeft tijdens de business case ook gekeken naar het aspect bedrijfscultuur. Welke rol speelt bedrijfscultuur bij het winnen van marktaandeel? Lieke: "Iedereen was het eens over de sterke kanten van onze cultuur: trots en passie. Wel zagen we verbeterpunten op het gebied van samenwerken. Als je meer de dialoog aangaat met elkaar, zowel tussen afdelingen als binnen een team, komen we tot veel betere resultaten. Laten we onze winnaars mentaliteit en competitiedrang inzetten om de strijd met de concurrentie te winnen, in plaats van energie te verspillen aan onderlinge concurrentie." w I i excellente processen uitstekende mensen met merken groeien mJJF waardecreatie verantwoord I iJ-U gebruik van resources Werken met de beste mensen, en die mensen stimuleren ook het beste uit zichzelf te halen: dat is waar HEINEKEN voor wil staan. Het Management Development programma, waarover je hier kunt lezen, is een prima voor beeld van die ambitie. 22 HEINEKEN NL magazine

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 22