ara ^Legon FC GRONINGEN Amstel en voetbal horen bij elkaar. Niet in de laatste plaats omdat onze Ambitie sprekend lijkt op de ambities in het topvoetbal: samenwerken, groeien, winnen! De clubs samen met Amstel en de spelers binnen hun team. Zoals deze vier... i *4 K- w i- V-■<£,* - 'L. L»., «**■.- PETTER ANDERSSON Wat is jouw persoonlijke doel voor het komende jaar? "We opereren als team, dus we willen als selectie een prestatie neerzetten. De doelstelling van de club is het halen van Europees voetbal." Dus samenwerking staat voorop? "Ja. Individuele kwaliteiten kunnen een wedstrijd beslissen, maar sterren geven, op lange termijn, geen garantie voor succes. Elke speler heeft zijn rol, bijvoorbeeld bij het veroveren van de bal. Als een of meerdere spelers verzaken, zal de tegen stander onder de druk uitkomen en is ons strijdplan mislukt." Hoe blijf je gemotiveerd? "Als profvoetballer heb je een van de mooiste beroepen ter wereld. Voetballen is mijn hobby en daar krijg ik nog goed voor betaald ook. Dat is wat je in een moeilijke periode voor ogen moet houden. Dat deed ik ook toen ik twee keer achter elkaar een zware knieblessure had. Toen ik weer op Eredivisie niveau kon spelen, kreeg ik een ingelijste foto van het team. Ook dat motiveert." Wat is de grootste uitdaging voor het komende voetbalseizoen? "Dat ik de nieuwe aanvoerder van FC Groningen ben, beschouw ik als een geweldige eer en enorme uitdaging. Ik probeer een voorbeeld te zijn voor mijn medespelers en een bindende factor binnen de club. Omdat we veel goede spelers hebben, maar er slechts elf per wedstrijd kunnen worden opgesteld, worden er altijd spelers teleurgesteld. De uitdaging is iedereen te motiveren en duidelijk te maken datje successen niet met elf man, maar met een volledige spelersgroep van meer dan twin tig mensen realiseert." 4 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 4