TV-hit ER ZIJN DIT JAAR 200.000 RIVELLA-DRINKERS BIJGEKOMEN Goed voorbeeld van een succesvolle campagne was Pepsi. Zo'n 1,5 miljoen kijkers keken naar X Factor op RTL4, waarvan het merk hoofdsponsor was. Dit werd doorvertaald naar de winkelvloer met 716 displays. In vijf grote supermarkten konden consu menten hun zangkunsten vertonen voor een computergestuurde jury... Kortom, veel zichtbaarheid! rollen. Director Supply Chain Mathijs Brantjes: "Innovaties zijn voorwaarde voor ons bestaan, dus zorgen wij ervoor dat het voor elkaar komt. Linksom of rechtsom." Nieuwe smaken zijn zo'n probleem niet. De uitdaging zit vooral in nieuwe verpak kingen. "Daarvoor moeten we de productielijnen aanpassen. Onlangs heb ben we de short neck petfles met een paar millimeter ingekort. Dan moeten we hier even alle zeilen bijzetten. Tja, als je niet van verandering houdt, kun je beter niet bij Vrumona werken." FRIS ALS WATER Ondertussen blijft ook het twee jaar geleden gelanceerde Sourcy Vitaminwater goed doorgroeien in Nederland. Vrumona verkocht 95 procent meer dan vorig jaar. "Bovendien geeft Vitaminwater ons een ingang bij multinationals in de out of home markt, zoals Bakker Bart en New York Pizza," zegt Stijn. In de supermarkt geldt ook hier dat het product zichtbaar moet zijn. Geert: "De verschillende kleuren Vitaminwater zorgen voor een mooie regenboogopstelling in het schap. Daarnaast hebben we kleine, gevulde Vitaminwater-koelkasten gele verd aan supermarkten, die bijvoorbeeld bij de kassa staan." Uitdaging de komende tijd is om Vitamin water in de markt te zetten als lekker pro duct voor elk moment van de dag. "Veel mensen weten nog niet zo goed wanneer ze Vitaminwater moeten drinken," zegt Sandy. "Dat gaan we veranderen. De pay off wordt 'Zo fris als water, zo lekker als fris'. Er komt een nieuwe tv-campagne en we gaan mensen op een ludieke manier vertellen dat Vitaminwater lekker is op elk moment. Dan zetten we bijvoorbeeld in een trappenhuis een bord met daarop de tekst: 'Sourcy Vitaminwater, ideaal voor als je net de trap oploopt."' NIET VREEMD MEER Een verhaal apart is Rivella. Het etiket is dit jaar vernieuwd, maar de pay-off ook. Waarom eigenlijk? Heel Nederland kende 'Een beetje vreemd maar wel lekker'. "Probleem was dat die bekendheid zich niet uitbetaalde in hogere verkoopcijfers. Het woordje 'vreemd' schrok te veel mensen af," zegt Sandy. Vandaar de nieuwe slogan 'Naturel is wel zo lekker'. "We willen een veel groter publiek berei ken. Rivella moet mainstream worden, een traditionele frisdrank. De goed ont vangen reclame met Chantal Janzen helpt daarbij." Sinds de relaunch is Rivella ook in ander halve literflessen verkrijgbaar. "Als je wilt dat mensen het als regulier fris zien, dan moetje het ook zo verpakken," legt Geert uit. "We bieden Rivella nu ook aan in 4-packs. Voordeel hiervan is dat het ook als zodanig op de supermarktfolder kan, samen met de 4-packs cola, sinas, en lemon-lime." Het doet Rivella goed. Dit jaar zijn er al 200.000 nieuwe drinkers bijgekomen. 14 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 14