NU NOG VRUMONA Nieuwe smaken, nieuwe campagnes, nieuwe looks... Dat vraagt om een strategische update! "Als we niet blijven innoveren, vallen we om." Veel puntiger kan marketing manager Sandy Koning het niet zeggen. Vrumona moet blijven vernieuwen omdat de tradi tionele frisdranken (cola, 7UP en sinas) niet meer in volume groeien en de con currentie ook niet stilzit. Bovendien komen retailers vroeg of laat altijd met eigen alternatieven voor bestaande Vrumona-producten. Met hun private labels nemen ze gemiddeld zo'n 20 procent van de markt in. Vandaar dat Vrumona constant nieuwe smaken ont wikkelt en deze op de schappen en menu kaarten probeert te krijgen. En in de hoofden van de consumenten. ROYALE GROEI Wie naar de afgelopen twee jaar kijkt, ziet dat de organisatie daar goed in slaagt. Ruim een jaar geleden werd stevig inge zet op Royal Club om het wegvallen van Schweppes te compenseren. Resultaat? In de eerste helft van dit jaar is al 9 pro cent meer Royal Club verkocht dan in de eerste helft van vorig jaar. Dit dankzij de twee nieuwe smaken (Wild Orange en Ginger Ale) en de extra aandacht binnen horeca en retail voor het hele assortiment. Royal Club is veel zichtbaarder in de supermarkt en heeft ook terrein gewon nen binnen horeca. "We hebben er veel aan gedaan om klanten ervan te overtui gen dat Royal Club een goed alternatief is voor Schweppes," zegt Stijn Groenink, director Out of Home Export. "Heineken Verkooptelefonie heeft hier intensief aan meegewerkt. Die afdeling heeft veel afne mers van Schweppes gebeld met wie Vrumona geen contract had. Die klanten zouden we anders zijn kwijtgeraakt. Door een goed verhaal en in het vooruitzicht gestelde kortingen wisten we er nu juist veel te behouden." WOMEN IN CONTROL De volumegroei van Crystal Clear valt op het eerste gezicht een beetje tegen: 2 procent ten opzichte van vorig jaar. "Dat is voor een deel te wijten aan de private labels die alle retailers vorig jaar hebben ontwikkeld," zegt sales director Retail Geert Swaanenburg. "Als je dat meeneemt, doen we het zo gek nog niet met Crystal Clear." Om op prijs te concur reren met de private labels, biedt Vrumona Crystal Clear in de supermarkt nu vaker met korting aan. Binnen horeca ligt de uitdaging om het product in de hoofden van mensen te krijgen. Stijn: "We hebben Crystal Clear samen met Jillz en Wieckse Rosé op één tafelkaart gezet. Dan blijven we langer in 12 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 12