AMSTEL Zo'n tien jaar geleden bedacht Franck Evers samen met horeca- trainer Eric Siebenheller een plan om de professionaliteit van de Nederlandse horecamedewerkers te vergroten. Zij klopten daarmee bij Heineken aan, waar de zojuist opgerichte afdeling Trade Marketing het idee omarmde. Inmiddels is het plan uitgegroeid tot een allesomvattend kwaliteitsprogramma dat de hele wereld over gaat. "Internationaal gezien ligt de focus bij Fieineken op tapbier," weet hij. "In veel landen is de marktpotentie groot, maar is er wat tappen betreft weinig kennis aanwezig. Vandaar dat we met Goed Getapt nu ook de grens over gaan." ALLES GROTER De afgelopen twee jaar is Franck op die manier in 25 landen geweest. In sommige landen doet hij ervaringen en ideeën op die hij elders weer kan toepassen. "In Ierland merkten we bijvoorbeeld dat het slim is om top-down te werken: als de baas snapt datje door het programma meer bier ver koopt, snappen de medewerkers het ook," vertelt hij. "Daarom beginnen we ook in andere landen vaak met het trainen van de eigenaren of onder nemers, daarna het barpersoneel en vervolgens de rest van de medewerkers." Recentelijk gaf Franck ook tapcursussen aan horecamedewerkers in de USA. Goed Getapt heet daar Passion for Beer. Ook Los Angeles werd aangedaan (zie foto's). Franck verzorde het tappen, Heineken brouw meesters Eef Stiekema en Jeroen van der Sluis namen het proefgedeelte op zich. "Alles moest groter dan we gewend waren," heeft hij ervaren. "In Ierland hebben we bijvoorbeeld 30 tot 40 deel nemers per tapcursus, maar in Amerika waren dat er 350." HUMOR Zo'n masterclass bestaat uit het geven van infor matie over het brouwproces, een onderdeel 'Tasting Describing' en Francks deel: het tappen zelf. "In een interactieve presentatie met veel humor laat ik zien dat goed tappen niet moeilijk is, maar datje wel een bepaald ritueel moet volgen voor een goed resultaat," legt hij uit. "Normaal gesproken laten we daarna de cursisten één voor één een paar biertjes tappen, maar de groepen in Heineken nl magazine 17

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 17