brewing a better future BREWING A BETTER FUTURE Het vorig jaar gestarte duurzaamheidsprogramma Brewing a Better Future is opgebouwd als een piramide met bovenin de internationale lange- termijnambitie en aan de basis de lokaal in te vullen initiatieven. De programma's vallen onder zes pijlers, de Sustainable Six: Groen Brouwen, Groene Commercie, Betrokken Werknemers, Heineken Cares, Verantwoord Alcoholgebruik en Samen met Partners. Onder alle zes pijlers vallen verschillende initiatieven die voor Heineken Nederland door eigen Heineken Nederland-collega's worden beheerd en gecoördineerd. Sla om en lees er meer over. Heineken nl special 5 L*V r Maatschappelijk verantwoord ondernemen is niet nieuw voor Heineken. Binnen Supply Chain heeft een verantwoord gebruik van energie en water al jaren prioriteit, en ook andere bedrijfsonderdelen hebben duurzaamheid geregeld op de agenda staan. Het ont brak alleen nog aan een duidelijke richting. Daarom lanceerde Heineken vorig jaar wereldwijd het tienjaren-duurzaamheidsprogramma Brewing a Better Future (BaBF). Doel? In 2020 de groenste brou werij ter wereld zijn. Dit met behulp van verschillende lokaal in te vullen acties en programma's (zie ook bladzijde 6). "We willen op zodanige wijze onderne men, dat toekomstige generaties minstens zo plezierig kunnen leven als wij," vat Michael Dickstein, manager Communicatie Public Affairs, samen. Hij is verant woordelijk voor de Nederlandse invulling van BaBF. AUTOWRAKKEN De eerste duurzame successen zijn al een feit. Zo kocht de brouwerij in Den Bosch onlangs de rechten van een windturbine en eind vorig jaar opende Heineken een containerterminal in Alphen aan den Rijn, het Alphe- rium (zie foto). Bier uit Zoeterwoude kan nu groten deels per schip naar de Rotterdamse haven in plaats van over de weg. Er gaan tientallen vrachtcontainers in één scheepslading: tel uit je winst. Maar er gaat nog veel meer gebeuren, zowel nationaal als internationaal. Je leest verderop in deze special uit gebreider over de Nederlandse plannen, programma's en uitdagingen. Om er alvast een paar te noemen: in 2020 willen we klimaatneutrale brouwerijen, minder C0,-uitstoot in de logistieke ketens, en ervoor zorgen dat medewerkers nog veiliger werken. "Bovendien streven we ernaar om zo min mogelijk water te gebruiken voor één liter bier," zegt Hans Kroes, manager Technical Developments voor Heineken Nederland Supply.

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 5