So r ÉÏS e| ca Z u 5 ga Mexicanen met een baan betalen voor een deel hun eigen ziektekostenverzekering. Het andere deel wordt opgebracht door de werkgever en de overheid. In principe is de publieke gezondheids zorg toegankelijk voor iedereen die werkt. "Maar er zijn lange wachtlijsten en de zorg is lang niet altijd optimaal," concludeert dr. Hector Moreno Sanchez, general manager van de Heineken- kliniek. "Om te garanderen dat onze werknemers goede medische zorg krijgen, is al in 1944 een eigen kliniek geopend - al ver voordat Heineken de brouwerij overnam dus. Al onze 6.600 werk nemers en hun 11.000 gezinsleden en gepensio neerde werknemers kunnen hier gratis terecht. Sinds kort geldt dit overigens ook voor de werk nemers van onze blikjesfabrikant. Ik durf te stellen dat de zorg die wij in de kliniek bieden, beter is dan de zorg die door de overheid wordt geboden. Alleen gespecialiseerde behandelingen als open hartoperaties kunnen wij niet uitvoeren, daarvoor verwijzen we door naar externe ziekenhuizen, maar voor de rest doen wij alles wat een regulier ziekenhuis ook doet. Er werken 234 uitstekende specialisten, van wie een groot deel les geeft op de beste universiteiten van Monterrey. Voor hun werkzaamheden in de kliniek worden zij betaald door Heineken." DIAGNOSE OP AFSTAND De kliniek voorziet in een brede medische zorg: van chirurgie en kindergeneeskunde tot fysiothe rapie. De belangrijkste medische problemen waar men zich mee bezighoudt, zijn het behandelen en voorkomen van hart- en vaatziekten en kanker. "En in toenemende mate vormt de preventie van overgewicht en diabetes een punt van zorg," vult Moreno Sanchez aan. "We besteden daarom veel aandacht aan het informeren over gezond eten en een gezond gewicht." Vanuit de kliniek in Monter rey wordt bovendien beroepsgerichte zorg gebo den aan de zeven brouwerijen elders in het land. Bij twee van deze brouwerijen wordt inmiddels gebruik gemaakt van telegeneeskunde voor het stellen van diagnoses op afstand. "Onderzoek laat zien dat werknemers de kliniek de belangrijkste arbeidsvoorwaarde vinden, het is een belangrijke reden voor ze om bij ons te blijven werken." 26 Heineken nl special

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 26