IN RWANDA, CONGO EN MEXICO Veilig kunnen werken. Naar de dokter gaan als je iets mankeert. In veel andere landen waar onze brouwerijen staan, is dat geen vanzelfsprekend heid. Heineken doet veel om dat te veranderen. Drie voorbeelden. zorgen voor zorg 24 Heineken nl special In Rwanda zijn de bedrijven verantwoor delijk voor de veiligheid en medische zorg van hun werknemers. De twee vestigingen van Bralirwa hebben ieder een eigen kliniek waar alle collega's en hun gezinsleden gratis naartoe kunnen. "Dat is een initiatief van Heineken zelf, dat voortkomt uit respect voor de medewerkers en de omgeving waar het bedrijf werkzaam is," verklaart dr. Jean Pierre Kabarega, medical department manager bij Bralirwa. "In de klinieken houden we ons bijvoorbeeld bezig met het behandelen van infectieziekten bij kinderen en met gedrags verandering om ziekten als aids, maar ook welvaartsziekten als diabetes en obesitas te voorkomen." De programma's van de Bralirwa-klinieken werpen hun vruchten af. De cijfers laten een duidelijke afname zien van bedrijfsongevallen, absentie en aids- Bralirwa-kliniek sterfte. Kabarega: "Men is zich steeds meer bewust van het nut van preventieve checks." KLAMBOES UITDELEN Het behandelen en voorkomen van ziektes is ook een aandachtspunt van de Rwandese overheid. "De programma's zijn echter niet goed ontwikkeld," concludeert Kabarega. "Vanuit onze ervaring met hiv en aids werken we daarom al sinds 2001 samen met andere maatschappelijk betrokken organisaties in het land en de regio om behandel- en preventie programma's op te zetten voor de gemeen schap. Ook heeft Bralirwa via de Heineken Africa Foundation 600.000 euro geïnvesteerd in samenwerking met het ministerie van Gezondheid om klamboes te laten produce ren. Zo kan malaria worden tegengegaan en scheppen we tevens werkgelegenheid."

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 24