ALCOHOLBELEID Heineken wil een voortrekkersrol vervullen bij verantwoord alcohol gebruik. Dat lukt goed, helemaal nu we vaker partnerships aangaan met derden. Verantwoord alcoholbeleid is al langere tijd een belangrijk speerpunt van Heine ken. Ruim dertig jaar geleden al was Heineken mede-initiatiefnemer van de Reclamecode voor Alcoholhoudende Dranken (RvA) en dertien jaar geleden werd begonnen met het interne alcohol beleid 'Fris op het werk' (tegenwoordig Cool@Work). Ook de BOB-campagnes kennen we al meerdere jaren. Toch is ons alcoholbeleid de laatste tijd nóg nadrukkelijker aanwezig. Dat moet ook wel, stelt Lianne Visser, specialist Public Affairs. "Onze biermerken zijn favoriet bij de consument, dus zien we het als onze verantwoordelijkheid om misbruik te voorkomen. Ons product is op zich niet schadelijk, mits er op een verantwoorde wijze mee wordt omgegaan. Natuurlijk, de uiteindelijke verantwoordelijkheid ligt bij de consument, maar wij willen wel dat hij of zij juist is geïnformeerd." ONZE EIGEN REGELS Een goed alcoholbeleid is niet alleen maatschappelijk noodzakelijk, maar ook essentieel voor Heineken zelf. Lianne: "We vinden dat de alcoholbranche betere oplossingen kan bereiken dan de over heid alleen in de vorm van wetgeving. Dat willen we graag zo houden door de alcoholproblematiek zélf aan te pakken. 'Geniet, maar drink met mate' is door de branche zelf gelanceerd, niet door de overheid. We hebben samen richtlijnen opgesteld: geen associaties met sport of seksueel succes, en geen personen onder de 25 jaar in reclame-uitingen bijvoorbeeld. Iedereen moet zich hieraan houden. Dat geldt ook voor de kersverse STIVA-richtlijn voor toegang bij brouwerijrondleidingen." 20 Heineken nl special

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 20