,.,JL Idietkse SAMENWERKEN WIECKSE 0.0% IN 'T KORT De introductie van Wieckse Witte 0.0% en Wieckse Rosé 0.0% was een race tegen de klok, vertelt NPI-projectleider Clara Wagtendonk. Want de uitleverdatum in week 8 van dit jaar verdroeg geen uitstel in verband met het schapwisselingsmoment in de strakke plan ning van de supermarkten. In september 2010 ging R&I Product Develop ment na intensief contact met Marketing aan het werk. Uiteindelijk leverde dat twee frisse, bierige producten op met verschillende grondstoffen in de juiste verhouding, zeggen René Koppers en Rinus Blijleven van R&I. Maar die recepten moesten daarna nog wel even op grote schaal worden geproduceerd. Het was voor Hans van den Meijdenberg, van Filtratie in Den Bosch, aanpoten om alles tussen de reguliere werkzaamheden in te plannen. Hij moest ervoor zorgen dat er leidingen beschik baar waren, dat de installaties de nieuwe doseringen aan konden, risico's uitsluiten dat het product zich vermengde met andere bie ren, de ingestelde recepturen binnen Infiltra tie controleren op juistheid tijdens het lopende proces, enzovoorts. Ondertussen hield contractmanager Ruud van Oost de druk op leveranciers om ervoor te zorgen dat ze op tijd de grond- en hulpstoffen leverden. En onderhield hij intensief contact met de afdeling Planning. PLAN B Ook spannend tijdens de introductie: ligt de carrier wel op tijd aan het eind van de produc tielijn? Anne-Marie van Herpen van Supply Chain Planning had al een plan B klaarliggen. "Als de carriers er niet op tijd waren, dan had den we het bier eerst in dozen verpakt en later om laten pakken. Zo ver kwam het gelukkig niet. Daags voor de afvuldeadline leverde de kartonfabrikant de juiste verpakking aan." Anne-Marie blikt tevreden terug op de intro ductie. Het waren de omstandigheden die maakten dat ze vaak planningen moesten bijstellen, niet de mensen. "Iedereen had een enorme drive om de deadline te halen." Projectleider Wagtendonk heeft hetzelfde ervaren. "De beloning was groot toen ik het eerste biertje dronk. Het smaakt geweldig!" Sinds april van dit jaar in het schap Doelgroep: iedereen die op zoek is naar een lekker frisse, bierige, maar alcoholvrije drank Nog te kort in schappen om te bepalen wat consumenten ervan vinden. Winkeliers zijn enthousiast over het product Het was een race tegen de klok, vertelt projectleider Clara Wagtendonk René Koppers ontwikkelde met collega Rinus Blijleven de receptuur Voor de juiste filtratie zorgde Hans van der Meijdenberg Ruud van Oost onderhield contacten met de leveranciers sQ.0% Anne-Marie van Herpen hield de productieplanning in de gaten Met dank aan alle andere collega's die hebben meegewerkt Heineken nl magazine 7

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 7