IN 'T KORT K2 Eind 2010 geïntroduceerd Vervangt wereldwijd de oude one way-fles K2 is onderdeel van mondiale design-upgrade van Heineken Bruine retourfles in Nederland wordt niet vervangen Een grote rol was weggelegd voor Installatiebeheer Verpakken, onder wie Cok Duivenvoorden Coks collega Ninning Visser, eveneens installatiebeheerder Verpakken Jan Kuijs was verantwoordelijk voor de planning van de materialen Met dank aan alle andere collega's die hebben meegewerkt Een nieuwe one way-fles als onderdeel van een totale design-upgrade van Heineken: als iets de K2-introductie kenmerkte, dan was het wel de enorme omvang van het project. "De brouwe rijen trokken dan ook meer samen op dan ooit," zegt Cok Duivenvoorden, installatiebeheerder Verpakken in Zoeterwoude. "We wisselden per soneel uit en onze monteurs sloten aan bij een cursus in Den Bosch over de etikettering van de nieuwe flessen." "Dat luisterde nogal nauw," valt collega Nanning Visser uit Den Bosch bij. "De K2 heeft embossed curves in nek en rug. Dit maakt datje de etiketten heel precies moet plaatsen." CODES Ook kon de afdeling Product Change Manage ment flink aan de bak om alle specifieke verpak kingsonderdelen een unieke artikelcode toe te kennen. In totaal moest Mieke Groos meer dan 130 nieuwe productcodes in het systeem laten aanleggen. En de enorme verscheidenheid in verpakkingsmaterialen had ook zo haar uitwer king op de afdeling Artwork. Aan Operational Design Coördinator Maartje van Agt en haar collega's om ervoor te zorgen dat al die materialen op tijd werden voorzien van het juiste design en drukwerk. "Alleen al de etiketten waren een gigantische klus. Want elke markt vraagt om een etiket in de eigen taal en met andere informatie." René van der Sman van Market Demand Manage ment onderhield ondertussen contact met de markten. "Zonder productcodes kunnen de markten niet over. Zonder materialen overigens ook niet, dus het lijntje met Mieke en Maartje stond dagelijks open." Daarnaast overlegde René veelvuldig met Jan Kuijs van Tactische Planning. Jan en collega's zorgden ervoor dat alle nieuwe producten werden ingepland en materialen tij dig beschikbaar waren. Maar zijn grootste uitda ging was het afbouwen van bestaande materialen. "Je wilt immers voorkomen datje blijft zitten met een half miljoen oude flessen, karton, kroonkurken en etiketten." Projectleider Yvonne Mars vergelijkt de introductie met de beklimming van de gelijknamige Himalaya- reus. "Het is niet de hoogste berg, maar wel de moeilijkste. Wij hebben als team de top gehaald, daar ben ik echt trots op." 6 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 6