INTERVIEW 6X VAN BOXMEER 'We moeten nieuwe doelgroepen aanspreken, meer keuze bieden' 1 Heb je een favoriete stamkroeg? "Nee, of het moet de bar van Hotel de l'Europe zijn. Daar ontvang ik regelmatig gasten. Maar op reis ben ik dan vaak in de stamkroeg bij iemand die ik bezoek, en juist dat spreekt mij aan." 2 Welke biermerken staan in jouw koelkast thuis? "Heineken altijd. Dat staat in de beertender. Een heerlijk bier om te borrelen. In mijn koelkast staat Brand Up. Dat vind ik een biertje dat weer heel goed bij eten past." 3 Wat is het minst leuk aan je functie? "Het is heel veel werk en heel veel druk. De breedte ervan is de lol, maar je moet uitkijken dat het je er niet onder krijgt. Dus af en toe de batterij opladen. Sommige men sen doen dat door fanatiek te sporten, ik door leuke dingen te doen met mijn gezin... te koken, of te wandelen met mijn kinderen." 4 Is er een functie binnen Heineken die je nog graag een dag zou willen uitvoeren? "Brouwen is het eerste dat in me opkomt. Uit nostalgie. Ik ben ooit op de brouwerij in Den Bosch als management trainee begonnen. Maar ik denk dat ze me daar nu niet meer willen hebben. Ik ben nog van voor de automatisering. Oké, een dagje brandmanager dan. Een merk helpen succesvoller te zijn. Dat gaat me waarschijnlijk beter af." 5 Heeft België een betere biercultuur dan Nederland? "Dat geloof ik niet. Pils is lekkerder in Nederland. Maar België heeft weer meer een cultuur van speciaalbier. Daarom heeft België het imago een betere biercultuur te hebben dan Nederland. Daar kunnen we wel wat van leren." 6 Kunnen we je ooit op Twitter volgen? "Je kunt me bellen of een mail sturen maar ik ga niet twitteren. Wil je mijn agenda zien? Die staat helemaal vol. Ik heb geen tijd om te twitteren." dan vergeet je dat van je leven niet meer. Dat soort belevingen proberen we over te brengen. Heineken is just cool, en het is het heerlijkste bier dat je kunt kopen." Iets anders, begrijp jij de kritiek op jouw salaris en bonusregeling? "Ik begrip dat mensen denken 'dat is wel heel veel...' Maar er valt meer over te zeggen. De Raad van Commissarissen, die de beloningen vaststelt, kijkt ook naar de omvang van de onderneming en naar de opvolging. Heineken is wereldwijd twee keer zo groot geworden in de afgelopen jaren. Wat de Raad van Commissarissen doet is kijken naar de beloningen van top managers bij vergelijkbare organisaties in de wereld. Voor topbestuurders bestaat nu eenmaal een markt. Stel, ik fiets mor gen onder de tram. Als een CEO dan van buiten zou moeten komen, dan moet het wel aantrekkelijk en - internationaal - competitief zijn. En voor de rest: in Nederland hebben we een goede CAO. En die blijft goed." Over nieuwe bestuurders gesproken: wanneer maakt de eerste vrouwelijke CEO haar opwachting bij Heineken? "Dat durf ik niet te voorspellen. Wat ik wel kan zeggen is dat er nu meer vrou wen instromen dan mannen. Het kan dus niet anders of het aanbod van vrouwe lijke topmanagers zal de komende jaren hard groeien. We zijn er als brouwer wel iets later mee dan Unilever, cosmetica, banken, of andere sectoren. En dat heeft een beetje te maken met de historische hoek waaruit we komen. Maar ik zie gelukkig ook bij ons het glazen plafond voor vrouwen verdwijnen. Dat men niet meer zegt over promotiemogelijkheden: 'Truus is goed hoor, maar ze is er nog net niet klaar voor. Klaas die is er wel klaar voor.' Dat is watje in een onderneming moet weghalen. Benoem heel doelbewust wat er fout gaat bij het bieden van kansen aan vrouwen. Daar heb ik Nederland een omslag in zien maken." 12 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 12