SAMEN TEN STRIJDE VRAGENVUUR Allied Forces, het landelijke horecaverkoopoffensief van Heineken Brouwerijen, is begin dit jaar voor de vijfde keer een succes gebleken. Voor het eerst lag de focus op alle dranken categorieën. Vijf vragen aan bedenker Erik Baden (category manager Wijn) en aanjager Mare Tromer (Loyalty Promotions manager). Leg nog eens uit, wat is het? Erik: "Allied Forces is een salestactiek. Tijdens vijf'focusdagen' worden vertegen woordigers van Heineken gekoppeld aan salesspecialisten uit de categorieën (Speciaal)bier, Fris (Vrumona), Wijn, Gedistilleerd en Bazar. Bijvoorbeeld voor wijn is dat Oud-Reuchlin Boelen. Voor gedistilleerd deed dit jaar marktleider Maxxium - van Bols en The Famous Grouse - mee. De koppels bezoeken bestaande bierklanten en proberen nieuwe klanten te interesseren. Daar naast leveren de collega's van Verkoop- telefonie en dit jaar ook Logistiek - onder andere de chauffeurs - een actieve bijdrage aan het eindresultaat." Ontbrak het dan aan kennis bij de vertegenwoordigers in het land? Mare: "Integendeel, door deze focusdagen worden nóg meer kennis en vaardigheden gedeeld. Het vergroot onze geloofwaardig heid als totaalleverancier van dranken. Dat maakt ons alleen maar sterker." Is een eigen invulling nog wel mogelijk? Marc: "We willen vertegenwoordigers niet in een keurslijf stoppen, maar de middelen bieden waarmee zij hun werk nog beter kunnen doen. Tegelijk willen we ook een standaard neerzetten, zodat de negen HB-vestigingen niet elk wiel zelf opnieuw hoeven uit te vinden." Erik: "We hebben vooraf onze verkoop kantoren om input gevraagd. Voorwaarde voor succes is dat de motivatie intact blijft, werk moet echt leuk zijn en blijven!" Komt er iets terecht van de kruisbestuiving? Erik: "Jazeker. Onze vertegenwoordigers en de salesspecialisten doen kennis op van elkaar en weten elkaar beter te vinden. Een voorbeeld: doordat wij bij de betere restaurants steeds relevanter worden vanuit de wijncategorie, krijgen we ook steeds meer kansen om onze bier merken hier te positioneren." De actiemaand is voorbij. Tevreden? Erik: "Zeer tevreden. We hebben 9% meer omzet gedraaid dan vorig jaar, en dat zon der carnaval! Voor de diverse categorieën hebben we ruim honderdvijftig nieuwe klanten gewonnen." Mare: "Fantastisch om te zien dat iedereen, van Verkooptelefonie tot onze chauffeurs, zo enthousiast mee deed. De laatsten hebben ook prima verkocht. Nu op naar de volgende!" Mare Tromer (links) en Erik Baden 22 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 22