STRATEGIE Met het wegvallen van Schweppes ruim een jaar geleden waren alle ogen gericht op Royal Club. 2010 was een heel goed jaar. Inmiddels is de Royal Club-familie uitgebreid met twee nieuwe leden. EN DE KLANTEN? Het was een spannend jaar voor Royal Club: hoe zou het merk het gat, ontstaan door het wegvallen van Schweppes, opvan gen? Het licentiecontract van Schweppes was immers van Vrumona overgegaan naar Coca Cola. Royal Club, dat een van de oudste frismerken van Nederland is, wist het gat boven verwachting goed te vullen. In 2011 is het de bedoeling om dat verder uit te bouwen. "Een kwestie van investeren, innoveren en slimme marketing," legt Robert Bernink, senior brand manager Royal Club Rivella, uit. "Dat blijven we ook in 2011 doen. We zetten ten eerste de nieuwe cam- pagnelijn 'meer pit, meer smaak' duidelijk neer. Royal Club blijft hét merk voor vol wassenen die meer willen dan 'gewoon' fris. Nadeel kan zijn dat je dan alleen bin nen het relatief kleine segment speciaalfris blijft en een minimale groei genereert. Daarom richten we ons naast het speciaalsegment ook op het 'gewone' frisdranksegment. Zo spreek je een veel grotere consumentengroep aan. Dat doen we door het introduceren van nieuwe toegankelijke smaken, maar wel met een lichte bite. We blijven daarmee trouw aan het rijke en krachtige van ons merk." NIEUWE SMAKEN Een goed voorbeeld is de lancering van een eigen ginger ale. Robert: "Op de winkel vloer waren veel smaken al vertegenwoor digd door Royal Club: tonic, bitter lemon, cassis, grapefruit en lightvarianten. Alleen de ginger ale-variant was van Schweppes. We ontwikkelden daarom een eigen Royal Club Ginger Ale, zodat ook die smaak onze paraplu bleef. Daarnaast hadden we ook nog geen sinas. Met de komst van Royal Club Wild Orange kwam daar eind vorig jaar verandering in." WERK AAN DE WINKEL Het vertrek van Schweppes had niet alleen gevolgen voor retail, maar juist ook binnen de horeca vonden er grote verschuivingen plaats. Want zo aanwezig als het merk Royal Club al op de winkelvloer was, zo afwezig was het in de horeca. Robert: "Met het wegvallen van Schweppes uit ons portfolio verloren we ons horeca-aandeel in het segment bitterfris. Werk aan de Horecaondernemer Marco van Velthooven (Musk, G-sport, De Doelen en Rex), Hilversum: "De overstap van Schweppes naar Royal Club in mijn zaken verliep vrijwel geruisloos. Royal Club is een sterk en krachtig merk. Ik ben zeer tevreden." AH-supermarktmanager Erwin van der Werf, Lelystad: "Wij verkopen alle Royal Club-varianten. Voor de introductie van Wild Orange hebben wij op de winkelvloer een proeverij gedaan. Een groot succes. Royal Club loopt goed en consumenten vinden het lekker." Yvette Botter, Almere: "Ik dronk altijd ginger ale van een ander merk, maar deze vind ik net zo lekker. Hij heeft een lekker bittertje, net als de Grapefruit en Wild Orange. Ik kan me voorstellen dat deze smaken het ook op een feestje goed doen. 18 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 18