TOPPER IN PAK MAAR IN! Bier dat bij HNS wordt geproduceerd, gaat de hele wereld over. Bijvoorbeeld naar Taiwan, waar perfecte kwaliteit nóg belangrijker is dan normaal. Foto midden: bijna klaar voor de boot Foto onder: Heineken-reclame in de plaatselijke horeca TAIWAN Eerst even de topografische kennis opfrissen. Taiwan is een klein eiland dat zo'n 130 kilometer ten oosten van China ligt. Het is ongeveer net zo groot als Nederland, maar heeft veel meer inwoners, namelijk 23 miljoen. Jeff Wu is marketing manager bij Heineken Taiwan. Hij vertelt: "De Taiwanezen drinken met z'n allen ongeveer 5 mil joen hectoliter bier per jaar. Die hoe veelheid is al jarenlang stabiel, maar de concurrentie is enorm toegenomen. Met 80 procent marktaandeel is het lokale merk Taiwan Beer verreweg marktleider; meer dan 33 importmerken vechten om de resterende 20 procent. Dat lukt Heineken heel goed, we groeien ieder jaar behoorlijk en zijn duidelijk het best verkochte importbier." WERELDKLASSE In Taiwan hebben we slechts één merk op de markt: Heineken. Logisch dat daar zeer zorgvuldig mee wordt omgespron gen. "We kunnen ons geen missers veroorloven ten aanzien van kwaliteit," stelt Jeff. "Ook omdat onze gemiddelde prijs ongeveer 35 procent hoger ligt dan die van onze concurrenten. Daar moe ten we een goede rechtvaardiging voor hebben en dat is onze kwaliteit. Naar de consument toe zetten we Heineken daarom neer als wat het is: een bier van wereldklasse met meer dan honderd jaar geschiedenis. Dat vertalen we door naar alle marketingactiviteiten en communicatie-uitingen." ZONDER PALLETS Roepen datje kwaliteit perfect is, is één ding. Ervoor zorgen dat dit daadwerke lijk zo is, is een tweede. Mieke Kortekaas is regional account manager bij HNS. "Natuurlijk moet de smaak constant zijn," stelt zij. "Maar ook aan de verpak king mag niks mis zijn, ook niet na een lange reis over zee. De producten moe ten als het ware vanuit de boot zó in de markt kunnen worden gezet. Heftruck chauffeurs hebben daarom speciale instructies om containers mechanisch, zonder pallets, optimaal te beladen. We doen dus werkelijk alles om de hoogste kwaliteit te waarborgen!" Heineken nl magazine 17

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 17