'WE ZIEN Het Wapen van Ooststellingwerf in Oosterwolde mag zich een jaar lang Gouden Horecazaak 2010 noemen. We gingen langs. Over perfecte pilsjes, dartavonden en... koffie! NEUWE Buiten slaat de regen de passanten in het gezicht. Het schemert al. Nog even en het wordt donker op deze vroege donder dagse avond. Een ideaal cafémoment. Het Wapen van Ooststellingwerf is gelukkig niet te missen in het centrum van het Friese dorp Oosterwolde. De verlichting aan de gevel van het fraaie pand doet haar werk en een blik door de ramen maakt al snel duidelijk dat het binnen gezellig is. Koffie is even niet mogelijk, verontschuldigt de barman zich. De koffie- pads zijn op. Een van de gasten biedt hem aan naar de winkel te lopen en krijgt een tientje in de handen gedrukt. "Doe maar regular," roept de barman hem na. "En het bonnetje graag." Eigenaar Gerry Latumalea zegt even later dat de koffiezetter zijn langste tijd heeft gehad. "We verkochten tot voor kort vier kopjes koffie per dag. Aan dezelfde gast. Sinds we het Gouden Fust hebben gewonnen, komen er veel nieuwe gezich ten in de zaak. Vaak ook mensen uit het dorp, die hier nog nooit waren geweest. Zij vragen óók om koffie. Dus gaan we binnenkort maar eens kijken naar een echt koffieapparaat." VERRASSING! Het zijn de prettige bijwerkingen van het veroveren van de nummer 1-positie in de Goed Getapt Top 100 over 2010. Al vanaf het eerste jaar - 2006 - doet Gerry mee aan het tap- en verkooptrainings- Mare Elenbaas, regionaal sales manager Noord-Nederland, is een tevreden man. Met de winnaar van het Gouden Fust en op de derde plaats Café Tjeukemeer in Oosterzee heeft 'zijn regio' het dit jaar meer dan goed gedaan in de landelijke wedstrijd. Het Wapen van Ooststellingwerf is in zijn ogen een echt uit hangbord voor het Goed Getapt-programma. "In Oosterwolde is het een uitdaging voor iedereen achter de bar om de gast een perfect glas bier te serveren. En door dit al jarenlang te doen, zien ze het resultaat daarvan: meer omzet. Precies zoals we dat willen vanuit de Heineken Nederland Ambitie. Die omzetgroei is echt het gevolg van het Goed Getapt-programma. Als brouwerij breng je groei en dat is voor beide partijen goed. Wel ben ik van mening dat we het publici tair beter kunnen uitnutten. Het programma moet bekender worden. Op termijn moet het Goed Getapt-embleem voor de consument een extra aanmoediging zijn om juist in dat horeca bedrijf een biertje te gaan drinken. We blijven daarom actief bedrijven werven voor het Goed Getapt-programma." HETT tMPCH VAH:QCiST5TELLIHC^"cnr 12 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 12