1 Op deze sites zij'n we óók goe bezig: Heineken.nl loopt voorop in internetontwikkelingen en is dan ook meer dan een website. Het is dé manier om contact te houden met Heineken-fans en het een en ander over ze te leren. I Zoek in de hele site ZOEK BIER THE CITY BEDRIJF ACTIES www.heinekennederland.nl www.heinekenbrouwerijen.nl www.werkenbijheineken.nl www.heinekenpensioenfonds.nl www.goedgetaptbier.nl www.sbp-card.nl www.amstel.nl www.manusjevanamstel.nl www.amstelgoldrace.nl www.vriendenvanamstel.nl www.heldenvanamstel.nl www.brand.nl www.beertender.nl www.jouwheineken.nl www.affligem.nl www.cider.nl www.desperados.nl www.jillz.nl www.murphys.nl www.wieckse.nl personeelsshop.heineken.nl www.zonnerader.nl www.teamlink.nl widget.teamlink.nl www.bestevaergedistilleerd.nl www.heinekenbusinesscourse.nl www.hollandheinekenhouse.nl www.hetoktoberfest.nl www.amstelwielervrienden.nl www.amstelgoldracexp.nl Heineken nl magazine 11 vierentwintig uur per dag, zeven dagen per week kunnen commu niceren. Tegelijkertijd levert het een schat aan informatie op over de bezoekers. Zij laten informatie achter die we kunnen meten en waarop we kunnen inspelen." Rob vult hem aan met voorbeel den: "Zo ontvangen mensen die iets hebben gekocht via de site, vergelijkbare aanbiedingen in hun mailbox. Naar een bezoeker die zijn aanmelding niet heeft afgerond, kan een reminder worden gestuurd. En we kunnen bijvoorbeeld meten welke leef tijdsgroep reageert op een bepaald evenement. De volgende keer sturen we die doelgroep gerichte informatie over soort gelijke events." TALLOZE MOGELIJKHEDEN Heineken.nl is inmiddels goed geland in de organisatie. De komende tijd wordt de site nog wat aangescherpt en zal de aan dacht meer op Heineken bier zelf komen te liggen, zoals de Heineken-producten, het brouw- proces, het serveren en de geschiedenis van ons bedrijf. Verder wordt het aanbod versim peld. Maar meest interessant is misschien nog wel de exploding websitestrategie: het aanbieden van content van de site op smart- phones en social media. Mare: "Zo kun je met de nieuwste app voortaan op de telefoon ook je e-tjes-saldo checken, door de shop scrollen en iets direct bestellen. Ook Foursquare is een voorbeeld van een nieuwe ont wikkeling. Bezoekers van een Heineken-kroeg kunnen met een telefoon inchecken op Foursquare en daarmee e-tjes sparen." "We moeten daar zijn waar onze doelgroep zich bevindt," aldus Rob. "Zo kunnen we mensen mooie dingen laten beleven. Onze trots op Heineken bier, dat willen we graag overbrengen."

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 11