WARME DRANKEN Heineken en koffie. Lang leek het geen logische combi, maar de introductie van Bazar blijkt een regelrecht succes. "Inmiddels is ook het buitenland geïnteresseerd." SUCCES STORY "Een sprong in het diepe. Zo kun je de eerste kennismaking met Bazar wel noemen," stelt category manager Jaap Kruythof. Drie jaar geleden werd beslo ten het drankenassortiment van de groothandel van Heineken Brouwerijen uit te breiden met koffie en thee. Eigen lijk een heel logische stap, legt Jaap uit. "Naast bier leverden we al gedistilleerd, speciaalbier, wijn en fris. Wat er nog ont brak, waren warme dranken." Met een team van zes enthousiaste colle ga's werd er bij nul begonnen. Jaap: "Van koffie wisten we niet veel. Dus hebben we de markt van koffieleveranciers bestu deerd. En gekeken waar we ons in die markt wilden positioneren. Een ding stond vast: de kwaliteit moest voldoen aan de Heineken-standaard én aan de standaard in de markt. Die is hoog. Daarom hebben we veel tijd gestoken in een goed concept." KOFFIEWORKSHOPS Bazar steunt als merk op vier pijlers: kwaliteit, gemak, beleving en variatie. De kwaliteit wordt gegarandeerd door de Arabica-koffie, gemak doordat koffie en thee bij dezelfde leverancier worden besteld. De beleving zit onder meer in het servies. Zo worden de kopjes geleverd met op de binnenrand leuke weetjes over koffie (zie kader). En voor de variatie zorgen de verschillende bonensoorten: Mild Roast, Medium Roast en Dark Roast. Jaap: "Om die variatie nu nog meer te benadrukken, hebben we een nieuw programma ontwikkeld waarin vier koffiespecialisten een workshop aan horecamedewerkers geven. Ook met thee - er zijn nu elf soorten - gaan we nog meer doen. Er komen bijvoorbeeld nieuwe piramide verpakking en." EERST PROEVEN! Om een horecaondernemer van koffie- merk te laten switchen, moetje van goe den huize komen. Kesley Nijman is een van de vier Bazar-vertegenwoordigers die de afdeling Horeca in het land heeft. Wanneer zij het concept heeft uitgelegd, en de brochure en het servies heeft laten zien, worden ondernemers enthousiast. "Maar dan ben je er nog niet. Ze moeten de koffie proeven. Maar je kunt niet zoals bij wijn even een fles opentrekken. De koffiemolen bij een klant staat afgesteld op de koffie die hij gebruikt." Voor een ondernemer zijn eerste kop proeft, vraagt Kesley eerst wat hij van zijn huidige koffie vindt. "Aan de hand daarvan kies ik een variant en stel ik de molen af. Het zijn details die bepalend zijn voor de smaak." 'UN CAFÉ, POR FAVOR' Het Nederlandse Bazar- verhaal heeft inmiddels een buitenlands vervolg gekregen. In Spanje en Groot-Brittannië is men begonnen met Bazar en ook vanuit Finland is er al interesse. Dennis Peek is commercieel directeur van Heineken in Barcelona. Vlak voor zijn vertrek naar Spanje maakte hij de introductie van Bazar van dichtbij mee. Het concept past in zijn ogen prima in de Spaanse horeca- markt. "Dit is een echt koffieland waar veel koffie buiten de deur wordt gedron ken. Er zijn in Spanje 300.000 horecagele genheden. In Barcelona hebben we nu een merkwinkel ingericht waar we klan ten laten kennismaken met Bazar-koffie. Onze strategie is kwaliteit combineren met technische service. Waar andere leveranciers eens in de twee maanden een klant bezoeken, komen wij iedere maand. We hebben wel nog een merk toegevoegd: Fusione. Voornamelijk omdat de Spanjaarden graag wat te kiezen hebben." 4 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2011 | | pagina 4