CHRISTMAS Wat is het verhaal achter al die bijzondere bieren en verpak kingen die we produceren voor de buitenlandse markt? Deze keer: twee feestelijke giftsets voor de Amerikaanse markt. IN AMERICA "Importbieren zijn goed voor ongeveer 12 procent van de Amerikaanse markt," vertelt Marjan Falek, marketing director Innovation Packaging bij Heineken USA. "Heineken heeft een goed imago. Het wordt gewaardeerd om het smaakvolle karakter, vooral in vergelijking met het vele light beer dat hier wordt gedronken. Heineken bier heeft een veel complexer karakter." CLUBSTORES Een distributiekanaal dat Nederland niet kent zijn de zogenaamde clubstores. Marjan: "Je kunt ze een beetje vergelijken met Makro in Nederland, maar dan voor consumenten. Deze grote winkels kopen groot in en bieden bulkgoederen aan tegen interessante prijzen. Je kunt er echt van alles kopen. Vooral deze clubstores zoeken naar verpakkingen voor hun klan ten die niet overal te verkrijgen zijn." PERFECTE BIERTJE THUIS Speciaal voor de feestdagen liet Heineken USA in Nederland twee originele ver pakkingen produceren. De Heineken Collection Series bevat 8 flesjes lager, 8 flesjes Premium Light en 8 flesjes dark lager. "Met deze verpakking spelen we in op de trend van multipacks en geven we onze consumenten een kans om de andere merken uit onze Heineken-port- folio te proeven." De Giftbox, die voornamelijk wordt aan geboden in het slijterijkanaal (inhoud: 5 liter tapvat, 2 glazen, 10 viltjes en een afschuimer) appelleert aan de complete bierbeleving en stelt de Amerikaanse bierliefhebber in staat om thuis het per fecte biertje te tappen. Van beide verpak kingen zijn respectievelijk 200.000 en 30.000 stuks vervaardigd. Sam's Club Secaucus in New Jersey is er erg blij mee: "Met de Heineken Collection Series kunnen we onze consumenten de kans bieden om lighten dark beer tegelij kertijd te proberen. En de Giftbox is gewoon een leuk cadeau om vrienden te geven. Consumenten willen toch steeds meer variëteit." "Het is de eerste keer dat we zoiets doen, ik ben benieuwd hoe het loopt," aldus Marjan. "De eerste orders zijn binnen en het ziet er goed uit!" Boven: De afgelopen maanden is er druk gewerkt om de giftsets nog op tijd voor de feestdagen naar Amerika te kunnen verschepen. Rechts: De beide giftsets staan in de winkels opvallend opgesteld. Heineken nl magazine 19

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 27