'We hebben 500 knapperende openhaarden laten maken' te plannen dat slechts een beperkt aantal medewerkers over uren hoeft te draaien en er ook nog wat mensen vrij kunnen nemen." Open haard De boodschap van brouwerijmanager Paul Bleijs ('Bereid je tijdig voor op kerst') wordt in meer geledingen in de praktijk gebracht. Het is vaak nog terrassenweer als categorie development mana ger Wouter van Lith voor het eerst aan kerst denkt. "We vergade ren al in september met instore communicatie over de vraag hoe Heineken zich tijdens de feestdagen manifesteert in de supermarkten. Ons ideaal? Dat alle winkeliers vanaf 6 december drie weken lang een aparte Heineken-hoek inrichten waar consumenten niet omheen kunnen al zouden ze het willen." Watje noemt een uitdaging, want in de laatste maand van het jaar puilen de winkels uit en zijn er ook andere leveranciers die ruimte claimen. Heineken moet met iets bijzonders komen en daarom vergaderen Wouter en de zijnen al zo vroeg. Het gaat dan over vloerstickers, posters, hangkaarsen en andere blik vangers om shoppers naar de displays te bewegen. Grootste aandachttrekker was vorig jaar een kartonnen skihut die fun geerde als sfeervolle scheidings- of achterwand, zodat winke liers letterlijk een Heineken-hoek konden inrichten. "Dit jaar borduren we voort op hetzelfde idee," zegt Wouter. "Het is nu een knapperende open haard geworden in drie verschillende uitvoeringen: Heineken, Amstel en Brand. We hebben er 500 laten maken voor de beste verkooppunten in Nederland." Grote Jillz fles De open haard valt ook in de smaak bij field sales coach Retail Hajo de Wilde. "Onze presentatie moet optimaal zijn om te kun nen profiteren van het feit dat mensen rondom de feestdagen meer bier kopen." De buitendienstmedewerkers hebben het er maar druk mee. Zodra Sinterklaas het land uit is moeten ze als een dolle displays gaan bouwen in alle 1600 supermarkten in het land. Daarom zijn extra merchandisers ingehuurd die meehelpen. De displays zijn vooral gericht op pils, zegt Hajo. "Speciaal- bieren worden wel iets meer verkocht in december maar die volumestijging valt in het niet bij de verkoop van vooral Heine ken en Amstel. Omdat vorig jaar bleek dat cider ook erg in trek is met kerst, hebben we dit jaar een speciale Jillz 75 cl fles ont wikkeld met een kurk. Heel geschikt om een feestelijk tintje aan de kerstdagen te geven of om het nieuwe jaar mee in te luiden." Vergeten boodschappen Lokale acties in de retail zijn er praktisch niet in december. Kerst wordt overal min of meer op dezelfde manier gevierd. Hetzelfde geldt voor de horeca. Ondernemers zijn druk met de versiering van hun kroeg of restaurant en met de samenstelling van het kerstmenu. "Wij moeten er vooral voor zorgen dat ze hun kel ders vullen met onze producten," zeggen categorie managers Oscar van Zandwijk (bier) en Coen van Hoogstraten (gedistil leerd). Coen moet in het laatste kwartaal van het jaar ongeveer 8 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 16