BIERIMAGO Bier moet weer bijzonder worden in de beleving van de consument. Het imago van Heineken kan best een impuls gebruiken. Hoe we dat gaan doen? Meer keuze, meer kennis, meer kwaliteit, maar ook: terug naar de roots. "Geef de brouwer weer een gezicht." 'We denken aan bier- proeverijen, zoals je die ook voor wijn hebt' <6ecfcat/e/y> Het valt niet te ontkennen: de biercon sumptie is in Nederland teruggelopen de afgelopen jaren. Door de vergrijzing (oudere mensen drinken minder bier), door een verschuiving van horeca naar retail, en door een verandering in het consumptiepatroon van mensen. De cri sis heeft dit nogeens versterkt. De hoogste tijd dus om het tij te keren. En om te werken aan het imago van bier. Manager bier imago Coen Dekker vertelt: "We hebben de laatste jaren veel energie gestopt in onze verschillende merken, maar het begint vanzelfspre kend bij de basis: bier. Dat moet weer meer waarde krijgen en bijzonder wor den. Ook in Spanje was de situatie een tiental jaar geleden zoals bij ons en daar is het gelukt om bier weer op de kaart te zetten en bijzonder te maken. De biercon sumptie is daar de afgelopen 10 jaar met 2,7% gestegen. Als we dat hier in Neder land ook voor elkaar zouden kunnen krij gen, zou dat een geweldig succes zijn." Tell the story Coen: "Daarom willen we bijvoorbeeld in de supermarkt mensen meer over bier vertellen. Over de hopgaarden in Tsjechië, de Franse gerst en de verschillende soor ten gist die voor elk biermerk uniek zijn. Over het brouwproces, dat al 100 jaar op dezelfde manier gaat. En over verschillen 4 Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 4