'Mijn blik is enorm verbreed' ALEX GRIFFIOEN (48) Salesmanager in Etten-Leur, werkt 8 jaar bij Heineken Lijfspreuk Afspraak is afspraak Inspiratiebron "Mensen om me heen, om mezelf en anderen te blijven prikkelen." Leukste moment als leidinggevende "De ommekeer in resultaten in de unit waar ik werk. Van veel problemen en personele wisse lingen naar een stabielere werkplek met een positieve sfeer." Sinds twee jaar geeft Alex leiding aan zijn salesteam. Daarvoor was hij accountmanager en vertegenwoordiger bij Heineken. Alex gaf zelf aan interesse te hebben in de ondersteunende Masterclass om hem op weg te helpen in zijn functie. Alex: "Vooral bij de beoordelingsgesprekken had ik graag wat meer begeleiding. Het zijn belangrijke gesprekken, wantje hebt invloed op de financiën van je werknemers. Bovendien wilde ik me in het algemene leidinggeven ook meer verbreden. De Mas terclass voldeed aan mijn verwachtingen. Omdat ik al wat langer TWEEDE RONDE De Masterclass in Leidinggeven is opgezet nadat uit de Climate Survey bleek dat daar behoefte aan was. Binnenkort starten we voor de tweede keer met de leergang. De Masterclass in Leiding geven biedt een combinatie van kennis over de organisatie, zelfinzicht en vaardigheden, verspreid over acht maanden. Ook krijgen de deelnemers een mentor toegewezen op wie ze het eerste jaar een beroep kunnen doen. Meer weten? Neem contact op met de afdeling Opleidingen: (071) 5457755, via de Heiport- site, of via opleidingen@heineken.nl. leiding geef, had de materie wat mij betreft op sommige punten iets dieper mogen gaan. Maar alle facetten van het leidinggeven en de daarbij horende problemen zijn voorbijgekomen." TUNNELVISIE "Door de Masterclass heb ik een veel bredere blik gekregen. Ik kwam erachter dat wij in de sales, en met name op de units, erg gefocust zijn op ons eigen werk. Een tunnelvisie. Maar het is juist belangrijk om je, vooral als leidinggevende, ook te verdiepen in andere geledingen binnen Heineken. Mijn contacten zijn aanzien lijk uitgebreid. Niet alleen binnen sales en commercie, maar ook binnen HR en de brouwerij bijvoorbeeld. Dat voelt waardevol. Dankzij de Masterclass heb ik ook meer inzicht in mijn mensen gekregen." OBSERVEREN "Het is lastig om patronen te doorbreken. Sommige dingen doe je van nature en dat moetje afleren of bijschaven. Ik ben redelijk recht voor z'n raap. Dat kan voor anderen misschien wat confron terend zijn. In de Masterclass heb ik bepaalde technieken geleerd die ik nu toepas. Bij een status- of voortgangsgesprek stel ik meer open vragen en probeer ik meer te letten op mijn gesprekspart ner. Observeren en analyseren. De Masterclass was intensief en vergde ook tussen de cursusdagen door het een en ander, maar iets watje leuk vindt, levert ook energie op. En het resultaat is er naar, het heeft me veel opgeleverd."

Heineken NL Magazine | 2010 | | pagina 5